hero

Kursy bukmacherskie na nowego prezesa PZPN

Miejsce: Siedziba PZPN (Warszawa)
1.90 Cezary Kulesza forBET Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.10 Marek Koźmiński Superbet Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
wybory-prezesa-pzpn-kursy

Wybory na prezesa PZPN zostały przesunięte o rok, ale czy przez ten czas zmieniły się kursy bukmacherskie? Prezesura Zbigniewa Bońka została przedłużona ze względu na opóźnione mistrzostwa Europy. W piłce i tak już było dużo zamieszania i uznano, że niepotrzebne jest dolewanie oliwy do ognia. Teraz jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać nowego szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sprawdźmy, kto może nim zostać.

Nowy prezes PZPN – kursy bukmacherskie

Niedługo zostanie wybrany nowy prezes PZPN i najlepsi bukmacherzy wystawili na to zdarzenie kursy bukmacherskie.

KandydatKursy bukmacherów
Cezary Kulesza1.90
Marek Koźmiński2.10
Inny kandydat6.50
kursy na prezesa PZPN

O innych kandydatach na razie nic nie wiadomo, ale nie jest wykluczone, że jeszcze ktoś dołączy do dwójki faworytów. Jak widać pozycje obu panów są dość mocne, a że jest ich na razie tylko dwóch, mają bardzo wyrównane szanse na objęcie funkcji prezesa PZPN.

Kiedy odbędą się wybory prezesa PZPN?

Pierwotnie wybory PZPN zaplanowane były na październik 2020 roku. Ze względu na okres pandemii i przesunięte mistrzostwa Europy, wybory zostały również przełożone. Obecnie datę wyborów wyznaczono na 18 sierpnia 2021 roku. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko przebiegnie bez zakłóceń i wszyscy poznamy planowo nowego prezesa PZPN. Jak przebiegają niniejsze wybory? O tym dowiecie się za chwilę.

kiedy-wybory-pzpn

Wybory PZPN – jak wyglądają?

Jeśli zastanawiasz się, jak właściwie wyglądają wybory na prezesa PZPN, tutaj dowiesz się wszystkich potrzebnych rzeczy. O przebiegu wyborów decyduje głosowanie, w którym przygotowanych jest 118 kart uprawnionych do oddania głosu. O wyniku zadecydują delegaci z poszczególnych części polskiej piłki. Chodzi tu o wojewódzkie związki, kluby Ekstraklasy, 1. ligi, trenerów, sędziów oraz związki futsalu i piłki kobiecej.

  • 32 karty do głosowania – kluby Ekstraklasy (po 2 głosy na każdy klub)
  • 18 kart – kluby 1. ligi (po 1 głos na klub)
  • 5 kart – Małopolski Związek Piłki Nożnej, Dolnośląski ZPN, Śląski ZPN, Podkarpacki ZPN (łącznie 20 głosów)
  • 4 karty – Łódzki Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki ZPN, Wielkopolski ZPN, Pomorski ZPN, Zachodniopomorski ZPN (łącznie 20 głosów)
  • 3 karty – Lubuski Związek Piłki Nożnej, Lubelski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN, Opolski ZPN, Świętokrzyski ZPN
  • 3 karty Stowarzyszenie Trenerów
  • 2 karty – Podlaski Związek Piłki Nożnej
  • 2 karty – Stowarzyszenie Futsalu
  • 2 karty – Stowarzyszenie Piłki Nożnej Kobiet
  • 1 karta – Stowarzyszenie Sędziów

Wszyscy przedstawiciele delegaci, którzy przybędą w imieniu swojego stowarzyszenie, klubu itd. będą mogli zagłosować podczas wyborów na prezesa PZPN. Zwycięży oczywiście kandydat z największą liczbą głosów.

Kto kandyduje na prezesa PZPN?

Na miesiąc przed startem wyborów znamy dwóch głównych kandydatów. Są to Cezary Kulesza oraz Marek Koźmiński. Obaj panowie mają mniej więcej równe szanse na zajęcie fotela prezesa PZPN od 19 sierpnia 2021 roku. W mediach mówi się także o ewentualnej kandydaturze Józefa Wojciechowskiego, ale póki co nie doszło do żadnych konkretnych deklaracji. Przewijały się także nazwiska innych osób m.in. Pawła Wojtali, Jerzego Dudka czy Radosława Michalskiego.

Faworyci wyborów PZPN 2021

Nie ulega wątpliwości, że głosowanie będzie bardzo wyrównane. Jeszcze parę miesięcy temu głównym faworytem miał być Marek Koźmiński, ale obecnie nieco wyżej notowany jest Cezary Kulesza. Kim są obaj panowie? Przybliżmy trochę sylwetki obydwu kandydatów:

Marek Koźmiński – przez 9 lat pełnił funkcję wiceprezesa PZPN i doradzał Zbigniewowi Bońkowi. Nic dziwnego, że gdy kadencja obecnego prezesa dobiegnie końca, sam został mianowany na jego następcę. Możemy być pewni, że gdyby to Koźmiński został prezesem, kontynuowana byłaby polityka, którą wdrożył w PZPN Zbigniew Boniek.

Cezary Kulesza – ur. 22 czerwca 1962 roku w Białymstoku. Były zawodnik, a następnie przez 11 lat prezes Jagiellonii Białystok. Zamierza gruntownie przebudować polską piłkę rozpoczynając od zmian w zarządzie i na najwyższych stanowiskach w PZPN. Dla futbolu w naszym kraju na pewno byłoby to coś nowego i oryginalnego.

zakłady-bukmacherskie-prezes-pzpn

Zakłady bukmacherskie na nowego prezesa PZPN

Ciekawostką jest fakt, że można obstawiać zakłady bukmacherskie na nowego prezesa PZPN. Bukmacherzy udostępnili kursy i wyglądają one dość wyrównanie, więc zakłady długoterminowe na to wydarzenie mogą być nadzwyczaj ciekawe. Następca Zbigniewa Bońka może kontynuować jego dzieło lub rozpocząć przebudowę Polskiego Związku Piłki Nożnej od wymiany głównych współpracowników. Co będzie lepsze dla dobra polskiej piłki? Trudno powiedzieć, bo w ostatnich latach zaliczyła ona spory postęp względem pierwszego dziesięciolecia XXI wieku i poprzednich kadencji. To jednak nie oznacza, że nie mogłoby być lepiej. Już niedługo przekonamy się, kto zasiądzie w fotelu prezesa na kolejne lata. Bukmacherzy są zgodni, że zwycięstwo rozstrzygnąć się może nawet w samej końcówce wyborów. Warto więc obstawić zakłady na wybory prezesa PZPN.

Takie zakłady obstawisz m.in. u bukmacherów Superbet oraz forBET. Warto również zajrzeć na strony LV BET, STS oraz TOTALbet.

Wybory na prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. Do tego czasu można obstawiać zakłady.

Na obecną chwilę kursy bukmacherskie pokazują iż nieznaczną przewagę ma Cezary Kulesza nad Markiem Koźmińskim.

Dla urozmaicenia swojej przygody z obstawianiem można się pokusić o wniesienie zakładu na przyszłego prezesa PZPN. Kursy są dość obiecujące, więc warto przynajmniej spróbować.

Miejsce: Siedziba PZPN (Warszawa)
1.90 Cezary Kulesza forBET Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.10 Marek Koźmiński Superbet Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ