Jak bukmacherzy rozliczają krecze w tenisie?

Tenis ziemny to bardzo popularny, ale również specyficzny sport. Bardzo często zdarzają się w nim bowiem kontuzje, przez które zawodnicy rezygnują z dalszego uczestnictwa w meczu. Takie zakończenie nazywane jest kreczem. Warto wiedzieć, w jaki sposób najlepsi z rankingu bukmacherów rozliczają krecze, ponieważ w zależności od tego, kupon może wygrywać lub przegrywać.

Rozliczeniu kreczu przed a w trakcie spotkania

Legalni bukmacherzy wszystkie walkowery, które miały miejsce:

  • przed spotkaniem rozliczają jako zwrot;
  • Jeżeli jednak zawodnik oddaje mecz walkowerem podczas spotkania, wówczas traktowane jest to jako krecz.
  • Jeżeli w meczu tenisowym rozegrana zostanie nawet jedna piłka, wówczas mecz rozliczany jest na niekorzyść zawodnika, który kreczował. Oznacza to, że przegrywa on spotkanie.
  • Jeżeli zakończy się już pierwszy set spotkania, nadal zawodnik kreczujący przegrywa u bukmacherów spotkanie. Legalni bukmacherzy, w sytuacji kiedy w meczu ukończone zostaną dwa sety, nadal rozliczają zakład na niekorzyść zawodnika, który kreczował.
  • Jeżeli krecz miał miejsce w pierwszym albo drugim secie, wówczas zwracana jest cała stawka, a krecze od trzeciego seta liczone są na niekorzyść tego zawodnika.

Jak jest rozliczany krecz podczas obstawiania na żywo (live)?

Jak rozliczane są obstawiane mecze na żywo? Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że jeżeli postawiony zakład jest już w pełni wygrany lub przegrany, to zostaje on przez każdego bukmachera rozliczony. Jeśli jednak jest on nadal otwarty, wówczas można liczyć na zwrot środków.

Przed postawieniem zakładów warto upewnić się, że konkretny bukmacher właśnie w powyższy sposób rozlicza krecze. Mogą się bowiem zdarzać wyjątki. Każdy z nich musi jednak o tym informować w swoim regulaminie.

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi