Freebet czyli darmowy zakład bukmacherski w ofercie legalnych bukmacherów w Polsce

Zakłady bukmacherskie, które znamy dzisiaj mają swój rodowód w krajach anglosaskich. Nie można zatem się dziwić, ani szczególnie złościć, że część nazewnictwa pochodzi wprost z języka angielskiego. Tak samo jest z freebetem, czyli darmowym zakładem lub jak kto woli bonusem bez depozytu. Zapewne polska nazwa tej formy promocji jest przyjaźniejsza dla nowych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem, ale ci bardziej doświadczeni równie często używają zwrotu freebet, który jest mocno zakorzeniony w terminologii bonusów bukmacherskich.

Freebet bez depozytu, czyli darmowy zakład

Powiedzmy to jeszcze raz. Freebet to bonus przyznawany przez bukmacherów i jest to darmowy bonus, czyli taki na który nie trzeba wpłacać środków z własnego rachunku bankowego. Zakład taki najczęściej używany jest w ramach bonusu powitalnego, ale nie tylko. Można go bowiem spotkać też przy innych okazjach jak np. promocja nowych produktów bukmachera typu aplikacja bukmacherska czy nowa oferta kursowa na dyscyplinę do tej pory nie spotykaną w ofercie bukmachera. Darmowy zakłady możemy dostać też np. na sporty wirtualne (te również są regulowane przez zezwolenie ministerstwa finansów).

Czasami też, freebet jest dodatkiem do gry, który ma zrekompensować ryzyko postawienia promowanego przez bukmachera zakładu lub jest nagrodą w konkursach organizowanych przez bukmachera.

Bardzo często taki kupon można postawić przy okazji wielkich imprez sportowych, bo bukmacher chce o sobie przypomnieć graczom, którzy mają u niego konto, ale dawno nie zaglądali na portal bukmacherski. Wszak taka oferta to dobry ruch, by wyróżnić się od konkurentów na rynku zakładów bukmacherskich.

Czy freebet to to samo co bonus bez depozytu?

Bonus bez depozytu jest darmowym zakładem, którego otrzymanie nie wiąże się z obowiązkiem dokonania wpłaty. Każdy bonus bez depozytu jest więc freebetem, ale nie każdy freebet jest bonusem bez depozytu. Są bowiem freebety, których uzyskanie wiąże się z koniecznością wcześniejszego dokonania depozytu bądź postawienia określonego zakładu na konkretne wydarzenie.

Czym freebet i zakład bez ryzyka są tym samym?

Nie, choć operaratorzy czasem mylnie nazywają je tak samo, to pojęcia te nie znaczą tego samego, mimo pewnych podobieństw. Ważne jest, by gracz odróżniał bonus freebet od cashback i rozumiał różnice między tymi terminami. Pozwoli to by lepiej i bardziej efektywne wykorzystać bonus powitalny, który występuje zarówno jednej jak i drugiej formy promocji. Dzięki tej wiedzy gracz może w sposób bardziej efektywny wykorzystać otrzymany bonus na start.

Cashback to zwrot postawionej stawki (ang. cash – pieniądze, back – wracać). Innymi słowy to zakład jest bez ryzyka (czyli cashback i zakład bez ryzyka znaczą dokładnie to samo) gdyż w przypadku przegranego zakładu, bukmacher zwraca graczowi postawioną kwotę. Potencjalna wygrana jest natomiast rozliczana tak samo, jak w przypadku standardowego zakładu. Stawiając ten zakład, gracz musi wpłacić i postawić swoje pieniądze.

Freebet – darmowy zakład (ang. free – wolny, darmowy, bet – zakład), gdyż stawką nie są pieniądze gracza, a środki wirtualne otrzymane od bukmachera. W przypadku wygranej gracz odbiera wygraną netto, czyli kwotę pomniejszoną o wysokość stawki wniesionego zakładu.

Przykład – różnica między freebetem a cashbackiem:

 • Darmowy zakład (freebet): 25 PLN (stawka) * 6.00 (kurs zakładu) – 25 PLN (stawka) = 125 PLN (wygranej = kwota do zwrotu).
 • Zakład bez ryzyka (cashback): 25 PLN (stawka) * 6.00 (kurs zakładu) = 150 PLN (wygranej = kwota do zwrotu).

Cashback jest najbardziej opłacalny kiedy kursy bukmacherskie są niskie, a freebet odwrotnie – opłaca się bardziej przy wyższych kursach.

Jak otrzymać freebet bez depozytu? 

Najczęściej gracze niewiele muszą zrobić i wystarczy, że zarejestrują swoje konto gracza na portalu bukmachera. Ważne jest to, żeby wyrazić też zgodę na udział w promocji bonusu bez depozytu. Przy okazji bonusu na start można zrobić to tylko raz i jeśli zapomnimy o tym, to freebet przepadnie. Czasami freebet jest dostępny od pierwszego depozytu, a jedna oferta przypada na jedno konto gra. Zdarza się też, że nie ma go w podstawowej ofercie bonusu powitalnego bo nie każde strona bukmacherska go oferuje. Wtedy należy wpisać dedykowany kod promocji, który może aktywować taki zakład. Szansa ta również znika po rejestracji dlatego należy być czujnym. Na naszym portalu znajdziecie wszystkie najważniejsze kody promocyjne legalnych oferowane przez zakłady bukmacherskie na polskim rynku.

Jak wykorzystać darmowy bonus? 

Sprawa również nie jest zbyt trudna. Po założeniu konta – z reguły – freebet automatycznie jest zapisany na koncie gracza po tym jak gracz wpisze stosowny kod promocyjny. Wystarczy wtedy zagrać zakład bukmacherski. Zazwyczaj nie ma obostrzeń co do kursu bukmacherskiego takiego kuponu, ale bardzo często jest wymóg obrotu. Obrót to konieczność zagrania za wielokrotność przyznanego bonusu po określonym kursie. Dla przykładu: Gdy otrzymujemy freebet w wysokości 50 złotych i musimy go obrócić cztery razy po kursie 1,75, to oznacza to tyle, że w sumie musimy zagrać zakłady bukmacherskie za 200 złotych i dopiero potem będziemy mogli wypłacić środki wygrane z freebet.

Z reguły jednak w ramach freebetu nie będziemy mogli liczyć aż na 50 złotych. Najczęściej bukmacherzy wpłacają na konto gracza nie więcej niż 20 czy 30 złotych. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając freebet?

…czyli regulaminy i warunki obrotu darmowego zakładu

Przy wyborze freebetu z oferty legalnych zakładów bukmacherskich, należy wziąć pod uwagę parę istotnych elementów:

 • Kwotę zakładu;
 • minimalną stawkę, za jaką należy zagrać;
 • minimalny kurs obrotu;
 • termin ważności bądź czas trwania promocji – oferta może mieć limit czasu na wykorzystanie;
 • minimalną liczbę zdarzeń na kuponie;
 • dostępne rodzaje zakładów – czasami zakład może być wykluczony z konkretnych dyscyplin bądź wydarzeń albo w ogóle przysługiwać tylko na okreslone zdarzenia sportowe;
 • Warunki obrotu freebetem, czyli coś o czym wspomnieliśmy wcześniej. Im mniej razy musisz obrócić, tym lepiej i większa będzie korzyść z darmowego zakładu. Idealnym rozwiązaniem dla gracza jest wymóg jednokrotnego obrotu.

Czy darmowy zakład się opłaca?

Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli przyjrzymy się potencjalnym korzyściom tego typu zakładu:

 • Gracz nie ryzykuje starty swoich środków, ponieważ stawiając taki zakład, nie ryzykujemy bezpośrednio własnym kapitałem. w przypadku przegrania zakładu gracz nie traci środków do gry u bukmachera. Konstrukcja tej formy zakładu zdejmuje z gracza ryzyko przegranej.
 • Idealny do ryzykownych zakładów bez konsekwencji – taki zakład świetnie nadaje się na kupony o wysokim kursie z uwagi na to, że gracz niczym nie ryzykuje. Postawienie takiego zakładu za własne środki mogłoby być zbyt ryzykowne. Zakład darmowy niejako pozwala na odważną grę, która może przynieść wysoką wygraną.
 • Popularny w ofercie powitalnej bukmacherów w Polsce – freebety są dość często oferowane są przez strony bukmacherskie nowo zarejestrowanym graczom jako bonus powitalny na mecz lub inne wydarzenie. To niewątpliwie zachęta i podniesienie szans na wygrane w przygodzie z bukmacherką.

Którzy bukmacherzy oferują darmowe zakłady?

STS oferuje 25zł

Belka prezentująca bonus sts

STS przyznaje freebet z naszym kodem promocyjnym, ale tylko tym użytkownikom, którzy rejestrując się wpiszą kod. My polecamy wpisać kod bonusowy PREZENT, bo dodatkowo ten legalny bukmacher oferuje swoim graczom darmowe zakłady bukmacherskie. 

Gracz otrzymuje 25 złotych, które jeśli chce je wypłacić, musi obrócić trzykrotnie po kursie 1,91. Do obrotu zaliczane są tylko zakłady wygrane. 

Freebety można też otrzymać w ramach akcji „polubisz poniedziałki”, w której promowani są najlepsi typerzy z poprzedniego tygodnia. 

Fortuna proponuje 20zł

Belka prezentująca bonus fortuna

Fortuna za rejestrację wpisując nasz kod promocyjny przyznaje freebet w wysokości 20 złotych. Fortuna jest jednym z nielicznych bukmacherów, który przy freebecie nie wymagają obrotu otrzymanych środków. 

PZBuk daje aż 100zł

Belka prezentująca bonus pzbuk

Freebet w PZBuk otrzymają ci gracze, którzy wpiszą nasz kod bonusowy o treści PREZENTPZB w trakcie rejestracji. Otrzymane w zamian punkty można wymienić na freebet w wysokości 100 złotych. Od wygranej z takiego kuponu będzie jednak odliczona stawka, którą gracze otrzymali w ramach darmowych zakładów.

Forbet proponuje 20zł

Belka prezentująca bonus forbet

Freebet w Forbet mogą odebrać aktywni gracze, którzy mają urodziny. W tym dniu gracz otrzyma 20 pln na grę i może je wykorzystać na darmowe zakłady bukmacherskie. 

Otrzymane darmowe zakłady należy dwa razy obrócić po kursie 2,0. Gracz ma na to 14 dni, a zawierać można zarówno kupony singlowe jak i akumulowane. 

W LV bet 20zł

Belka prezentująca bonus Lv bet

Żeby skorzystać z naszego freebet w LVBet należy w trakcie rejestracji wpisać kod promocyjny PREZENT. Jeśli gracz to zrobi, otrzyma dodatkowe 20 złotych na zawieranie zakładów bukmacherskich.

Oprócz tego, na darmowe zakłady mogą liczyć posiadacze karnetów tych klubów, które są sponsorowane przez LV Bet. Chodzi m.in. o Wisłę Kraków, Wisłę Płock, Widzew Łodź, Stal Mielec, Arkę Gdynia czy Zagłębie Sosnowiec. Wystarczy tylko wysłać swój karnet na maila bukmachera (promocje@lvbet.pl) i gracz otrzyma 50 złotych na zakłady bukmacherskie.

Każdy freebet otrzymany w LV Bet należy obrócić cztery razy po kursie co najmniej 1,75. 

20 pln do odebrania w Milenium 

Belka prezentująca bonus Milenium

Freebet w Milenium przyznawany jest tym nowym klientom bukmachera z naszym kodem, którzy w formularzu rejestracyjnym wpiszą kod promocyjny PREZENT. Dzięki temu na swoim koncie znajdą kredyty w wysokości 20 złotych. Jednak najpierw należy wpłacić co najmniej 50 pln na konto bukmachera w ciągu 30 dni od rejestracji.

20 zł + 20 zł od Totalbet

Totalbet oferuje darmowy zakład

Bukmacher Totalbet oferuje łącznie zakład o łącznej kwocie 40 pln do odebrania z naszym kodem bonusowym. Jednak ta kwota rozbita jest na 2 razy 20 złotych, które rozkłada się na cztery składowe elementy. Gracz może uzyskać po 5 PLN na piłkę nożną, tenis, koszykówkę i siatkówkę. Równa się to ośmiu darmowym zakładom, którym wystarczy obrócić jedynie raz, żeby pieniądze były nasze. Jak otrzymać drugie 20 PLN, by wykorzystać maksymalnie bonus powitalny od Totalbet?

 • Udzielić zgód marketingowych podczas rejestracji (5 PLN)
 • Złożyć na koncie pierwszy depozyt (5 PLN)
 • Zawrzeć pierwszy zakład z salda głównego (5 PLN)
 • Postawić pierwszy zakład na sporty wirtualne (5 PLN)

25zł od Totolotka

Belka prezentująca bonus totolotek

Tylko klienci naszego serwisu mogą liczyć na zakład freebet od Totolotka w wysokości 25 złotych. Klienci innych serwisów, a także Ci nie korzystający z żadnych kodów promocyjnych na start, nie dostaną darmowego zakładu!

By odebrać swój freebet, należy podczas rejestracji wpisać kod bonusowy PREZENT. Kredyty można użyć na zawarcie zakładów bukmacherskich z oferty Totolotka.

Zgarniaj freebety z naszymi kodami bonusowymi

Przy zakładaniu konta, (zarówno tymczasowego jak i przez normalny tryb rejestracji), zawsze pamiętaj o naszych kodach bonusowych, które pozwolą Ci uzyskać oferty powitalne o maksymalnej kwocie. Jeżeli w dalszym ciągu oczekujesz na nowe oferty specjalne, to trzymaj rękę na pulsie i śledź nasze wyjątkowe promocje i oferty! Gra z naszym kodem promocyjnym daje większe środki dla nowych graczy na start.

Oferty legalnych bukmacherów

Nie jest żadną tajemnicą, że pomimo wprowadzonych licencji przez ministerstwo finansów, nadal istnieją luki dzięki którym można korzystać usług firm bukmacherskich, którzy licencji nie otrzymali. Te firmy starają się też czasem mają w swojej ofercie darmowe zakłady bukmacherskie. Należy jednak pamiętać, że to łamanie prawa i grożą za to poważne konsekwencje. Warto też mieć na względzie, że w przypadku problemów czy sporów z nielegalnym operatorem, jesteśmy pozostawieni sami sobie – żadna pomoc prawna nie wchodzi w grę. Dlatego rekomendujemy by Twoim wyborem były legalne zakłady bukmacherskie, operujący za zezwoleniem ministerstwa finansów na polskim rynku. Zaletą ich jest także zdefiniowana ścieżka pomocy dla graczy mających problem z hazardem. Należy pamiętać, że to tylko zabawa. Graj odpowiedzialnie!

Regulamin i warunki obrotu

Wszystkie bonusy bukmacherskie, ale szczególnie takie jak freebet bez depozytu, kuszą klientów. Taki bonus bez pierwszego depozytu ma za zadanie przyciągnąć uwagę graczy i zachęcić do założenia konta a następnie do regularnych depozytów. Dlatego zanim zdecydujesz się na bonus, najpierw zapoznaj się z formami depozytu (bo większość ofert przysługuje właśnie od pierwszego depozytu) i warunkami obrotu bonusem. Tam zawsze znajdują szczegółowe i konkretne informacje dotyczące warunków korzystania z promocji. Dowiesz się jakie rodzaje zakładów obejmuje dany bonus, a także niezbędnych informacji o wielokrotnym obrocie czy minimalnych kursach.

Co to jest freebet?

Freebet to bonus przyznawany nie wymagający wpłaty środków, często w ramach oferty powitalnej.

Który bukmacher ma w swojej ofercie freebet?

Aktualnie z bukmacherów legalnie operujących w naszym kraju, freebet oferują STS, Fortuna, PZBuk, Forbet, LV Bet, Milenium i Totolotek.

Jaki bukmacher oferuje najwyższe darmowe zakłady bukmacherskie?

Aktualnie najwyższy freebet w kwocie 100zł oferują Milenium oraz PZBuk.

Czy freebet i cashback to ten sam bonus?

Nie. Freebet to darmowy zakład (bez wkładu własnego gracza) a cashback to zakład bez ryzyka (gdzie wniesienie własnych środków jest niezbędne).

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi