Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet?

Krótka opowieść o tym jak klienci Sportingbet zostali klientami nielegalnego w Polsce bukmachera Sportingbull

Na początek, warto zacytować komunikat jaki został wyświetlony osobom z Polski, które odwiedziły stronę Sportingbet.com w marcu 2017 roku. Pozwoliliśmy sobie na korektę literówek w oryginalnym komunikacie.

Drogi kliencie, 

Dziękujemy za korzystanie z usług Sportingbet.com. Z przykrością, musimy Cię poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją zdecydowaliśmy się zamknąć ofertę Sportingbet.com dla rezydentów Polski. 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. W celu uproszczenia procesu zamknięcia oferty Sportingbet.com w Polsce i jednocześnie zapewnienia dostępu do Twoich środków, utworzyliśmy Ci konto na Sportingbull.com. Sportingbull.com jest własnością i jest zarządzane przez niezależnego operatora hazardowego, East Pioneer Corporation, z licencją w Curacao. Dostęp do Twojego konta jest możliwy poprzez Sportingbull.com.

Po prawdzie cały ten komunikat, a w szczególności fragment dedykowany do „uproszczenia procesu zamknięcia oferty w Sportingbet.com” zasługuje na złotą czcionkę. To tylko nasze domysły, ale wygląda to na bardzo kreatywny pomysł zarządzających bukmacherem Sportingbet, żeby „zarówno mieć ciastko jak i je zjeść”.

sportingbull1

Doświadczeni gracze zakładów bukmacherskich z pewnością dostrzegają w layoucie czy kształcie czcionek Sportingbull duże podobieństwo do Sportingbet zakłady bukmacherskie.

Sportingbull jest w Polsce nielegalny

Tak, aby to potwierdzić warto jeszcze raz przytoczyć jedno zdanie z komunikatu Sportingbet/Sportingbull zaprezentowanego graczom w minionym roku

Sportingbull.com jest własnością i jest zarządzane przez niezależnego operatora hazardowego, East Pioneer Corporation, z licencją w Curacao

Pomijając na chwilę wiarygodność jakiegokolwiek podmiotu bukmacherskiego licencjonowanego na słonecznym Curacao, to wedle naszej wiedzy wymogi jakie należy spełnić, aby otrzymać licencję na Curaco są naprawdę minimalne, podobnie koszty. Naturalnie poziom ochrony graczy jest w praktyce żaden.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie na łamach naszego serwisu, ale warto się powtórzyć, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej legalne są jedynie podmioty bukmacherskie posiadające stosowną licencję wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Posiadanie licencji w innym kraju Unii Europejskiej niczego nie zmienia, a co dopiero tak egzotycznej lokacji jak Curaco.

Powyżej prezentujemy screen potwierdzający iż Sportingbull został umieszczony na Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Spis ten prowadzony jest przez urzędników polskiego Ministerstwa Finansów zatem jest absolutnie wiarygodny i warto się do niego odwoływać w razie wątpliwości.

sportingbull2

Podsumowując, tylko bardzo naiwna osoba może naszym zdaniem wierzyć, że nielegalny w Polsce bukmacher Sportingbull nie jest w taki, czy inny sposób powiązany z dobrze znanym na polskim rynku bukmacherem Sportingbet. Za prawdopodobny należy uznać scenariusz w którym Sportingbet zakłady bukmacherskie ubiega się o licencję w Polsce, a jednocześnie kierownictwu tej firmy zależało, aby nie tracić źródła przychodu stąd migracja polskich klientów ze Sportingbet zakłady bukmacherskiena nikomu nieznany i dziwnie podobny wyglądem twór o nazwie Sportingbull.  Sportingbet.com nie jest dostępny dla osób z polskim adresem IP. Fanów bukmacherki zachęcamy do korzystania z usług legalnych bukmacherów:

BukmacherBONUSOferta specjalna
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENT500

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Czy bukmacher Sportingbull to Sportingbet? Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

 

 

 

Więcej:

https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi