Zagraniczni bukmacherzy

Czy bukmacher Bet-at-home jest legalny w Polsce?

Spis treści
[Rozwiń]

Uwaga! Bukmacher Bet-at-home nie działa w Polsce legalnie! W związku z tym przestrzegamy przed korzystaniem z jego usług.

Kilka zdań na temat historii firmy Bet-at-home

Bukmacher Bet-at-home, popularnie zwany BAH został założony przez dwóch przyjaciół Franza Omera i Jochana Dickingera pod koniec 1999 roku. Założyciele pochodzą z północnej Austrii. Firma od samego początku koncentrowała się głównie na zakładach sportowych, w 2000 roku pod adresem bet-at-home.com uruchomione zostały internetowe zakłady sportowe. Firma w momencie powstania funkcjonowała jako spółka z.o.o. po 4 latach funkcjonowania, po podwyższeniu kapitału została przekształcona w spółkę akcyjną. Począwszy od roku 2009 jest członkiem grupy „BetClic Everest Group”. Warto odnotować iż akcje spółki bet-at-home są notowane na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie. W lutym 2017 roku akcje Bet at home zakłady bukmacherskie zostały włączone do indexu SDAX, czyli indeksu skupiającego akcje 50 małych i średnich spółek.

Bet-at-home a ustawa hazardowa. Czy bukmacher płaci w Polsce podatki?

bet-at-home-legalny1

Po zmianie ustawy hazardowej w roku 2017 w Polsce, legalne zakłady bukmacherskie to są jedynie podmioty, które posiadają licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Bet at home zakłady bukmacherskie w momencie pisania tego tekstu (wiosna 2020 roku) takiej licencji nie posiada. Najlepszym potwierdzeniem, że Bet-at-home jest nielegalny w Polsce jest obecność tej firmy w rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie Ministerstwo Finansów. Rejestr ten popularnie, kolokwialnie nazywany jest rejestrem nielegalnych stron hazardowych w Polsce, pełna i poprawna nazwa to Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Wpisy dotyczące Bet-at-home zajmują już dobre dwie strony, jest to spowodowane tym, że firma stara się kontynuować swoją działalność, łamiąc polskie regulacje i zmienia adres pod którym funkcjonuje strona. Uważny obserwator dostrzeże, że firma zmienia adres z www1, www2, www3, www4 itd. Naturalnie nie zmienia to faktu, że firma Bet-at-home działa w Polsce nielegalnie i nie opłaca w naszym kraju podatków.

Historyczne zaangażowanie w sponsoring w Polsce

Historycznie firma bet at home zakłady bukmacherskie była bardzo mocno zaangażowana sponsoringowo w polski sport. Była m.in. koszulkowym sponsorem Wisły Kraków, sponsorowała także Turniej Skoków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W innych krajach BAH także był i nadal jest bardzo aktywny na niwie sponsoringowej: główny sponsor występującej w niemieckiej Bundeslidze  Herthy Berlin, partner FS Schalke 04, Austrii Wiedeń czy RCD Mallorka z hiszpańskiej Primera Division. Bukmacher Bet-at-home nie ogranicza się tylko do sponsorowania piłki nożnej sponsoruje także tenis czy piłkę ręczną. W przypadku tenisa jest partnerem turnieju kobiet WTA w Linz czy jako główny sponsor Bet-at-home Cup Kitzbuhel i Bet-at-home Open w Hamburgu. Firma aktywnie wspierała także austriacki oraz bawarski związek tenisowy. Piłka ręczna, jeżeli chodzi o handball zwany dawniej Polsce „szczypiorniakiem” Bet-at-home był oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów EHF w latach 2009-2014, współpracował także sponsoringowo z gigantami klubowego handballa niemieckim Flensburgiem oraz węgierskim Veszprem, a nawet jako sponsor rozgrywek najwyższego rzędu hiszpańskiej ligi piłki ręcznej Ligi ASOBAL.

Kiedy bukmacher Bet-at-home będzie legalny w Polsce?

Mimo iż firma Bet-at-home działa na rynku już ponad 15 lat, jest notowana na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie, w minionych latach była bardzo aktywna sponsoringowo jeżeli chodzi o polski sport. W związku z nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce jest nielegalna. Działający w Polsce dostawcy Internetu np. Vecta, Organge, UPC czy Multimedia są zobligowani prawnie do blokowania dostępu do strony. Także polskie firmy zajmujące płatnościami internetowymi przez. dotPay, Przelewy24 nie mogą współpracować z nielegalnymi podmiotami bukmacherskimi w Polsce. Strona bukmachera Bet-at-home została wielokrotnie umieszczone na rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie ministerstwo finansów. BAH to sporo i rozpoznawana w Europie firma i miałaby szanse być najlepszym bukmacherem internetowym w Polsce.

Niestety aktualnie nie jest to legalny bukmacher w Polsce i nie zanosi się na zmiany w tej kwestii.