Zagraniczni bukmacherzy

Czy bukmacher Bet-at-home jest legalny w Polsce?

Spis treści
[Rozwiń]

Bet-at-home – w Polsce nielegalny. Jaki bukmacher zamiast bet-at-home?

Kilka zdań na temat historii firmy Bet-at-home

Bukmacher Bet-at-home, popularnie zwany BAH został założony przez dwóch przyjaciół Franza Omera i Jochana Dickingera pod koniec 1999 roku. Założyciele pochodzą z północnej Austrii. Firma od samego początku koncentrowała się głównie na zakładach sportowych, w 2000 roku pod adresem bet-at-home.com uruchomione zostały internetowe zakłady sportowe. Firma w momencie powstania funkcjonowała jako spółka z.o.o. po 4 latach funkcjonowania, po podwyższeniu kapitału została przekształcona w spółkę akcyjną. Począwszy od roku 2009 jest członkiem grupy „BetClic Everest Group”. Warto odnotować iż akcje spółki bet-at-home są notowane na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie. W lutym 2017 roku akcje Bet at home zakłady bukmacherskie zostały włączone do indexu SDAX, czyli indeksu skupiającego akcje 50 małych i średnich spółek.

Bet-at-home a ustawa hazardowa. Czy bukmacher płaci w Polsce podatki?

bet-at-home-legalny1

Po zmianie ustawy hazardowej w roku 2017 w Polsce, legalne zakłady bukmacherskie to są jedynie podmioty, które posiadają licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Bet at home zakłady bukmacherskie w momencie pisania tego tekstu (wiosna 2020 roku) takiej licencji nie posiada. Najlepszym potwierdzeniem, że Bet-at-home jest nielegalny w Polsce jest obecność tej firmy w rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie Ministerstwo Finansów. Rejestr ten popularnie, kolokwialnie nazywany jest rejestrem nielegalnych stron hazardowych w Polsce, pełna i poprawna nazwa to Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Wpisy dotyczące Bet-at-home zajmują już dobre dwie strony, jest to spowodowane tym, że firma stara się kontynuować swoją działalność, łamiąc polskie regulacje i zmienia adres pod którym funkcjonuje strona. Uważny obserwator dostrzeże, że firma zmienia adres z www1, www2, www3, www4 itd. Naturalnie nie zmienia to faktu, że firma Bet-at-home działa w Polsce nielegalnie i nie opłaca w naszym kraju podatków.

Historyczne zaangażowanie w sponsoring w Polsce

Historycznie firma bet at home zakłady bukmacherskie była bardzo mocno zaangażowana sponsoringowo w polski sport. Była m.in. koszulkowym sponsorem Wisły Kraków, sponsorowała także Turniej Skoków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W innych krajach BAH także był i nadal jest bardzo aktywny na niwie sponsoringowej: główny sponsor występującej w niemieckiej Bundeslidze  Herthy Berlin, partner FS Schalke 04, Austrii Wiedeń czy RCD Mallorka z hiszpańskiej Primera Division. Bukmacher Bet-at-home nie ogranicza się tylko do sponsorowania piłki nożnej sponsoruje także tenis czy piłkę ręczną. W przypadku tenisa jest partnerem turnieju kobiet WTA w Linz czy jako główny sponsor Bet-at-home Cup Kitzbuhel i Bet-at-home Open w Hamburgu. Firma aktywnie wspierała także austriacki oraz bawarski związek tenisowy. Piłka ręczna, jeżeli chodzi o handball zwany dawniej Polsce „szczypiorniakiem” Bet-at-home był oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów EHF w latach 2009-2014, współpracował także sponsoringowo z gigantami klubowego handballa niemieckim Flensburgiem oraz węgierskim Veszprem, a nawet jako sponsor rozgrywek najwyższego rzędu hiszpańskiej ligi piłki ręcznej Ligi ASOBAL.

Kiedy bukmacher Bet-at-home będzie legalny w Polsce?

Mimo iż firma Bet-at-home działa na rynku już ponad 15 lat, jest notowana na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie, w minionych latach była bardzo aktywna sponsoringowo jeżeli chodzi o polski sport. W związku z nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce jest nielegalna. Działający w Polsce dostawcy Internetu np. Vecta, Organge, UPC czy Multimedia są zobligowani prawnie do blokowania dostępu do strony. Także polskie firmy zajmujące płatnościami internetowymi przez. dotPay, Przelewy24 nie mogą współpracować z nielegalnymi podmiotami bukmacherskimi w Polsce. Strona bukmachera Bet-at-home została wielokrotnie umieszczone na rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie ministerstwo finansów. BAH to sporo i rozpoznawana w Europie firma i miałaby szanse być najlepszym bukmacherem internetowym w Polsce.

Niestety aktualnie nie jest to legalny bukmacher w Polsce i nie zanosi się na zmiany w tej kwestii.

Poradniki

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce
Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅  Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
Poradnik dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Co muszę wiedzieć?

Poradnik dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Co muszę wiedzieć?

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, stworzyliśmy specjalny poradnik, który objaśni najważniejsze podstawy. Z tego tekstu dowiesz się…
zobacz wszystkie