Czy Lottoland jest legalny w 2020?

Na co dzień nie zajmujemy się tematyką loterii, gier w Lotto tylko legalnością kwestii zakładów bukmacherskich, szczególnie w wydaniu internetowym. Niemniej w związku z licznymi pytaniami, czy Lottoland jest w Polsce legalny postaramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie.

Gry i loterie są objęte państwowym monopolem

W przeciwieństwie do zakładów bukmacherskich gry i loterie są w naszym kraju objęte państwowym monopolem. W Polsce pod marką Lotto prowadzi je Totalizator Sportowy. Typową grą jest Lotto, która wcześniej znany była pod nazwą Duży Lotek, a jeszcze wcześniej jako Toto-Lotek. Aktualnie marką tej gry jest właśnie Lotto, a markami loterii są przykładowo Zdrapki czy Kaskady. Gry i loterie, które objęte są monopolem Państwa nie mają nic wspólnego z zakładami bukmacherskimi. To inne segmenty działalności hazardowej. Totalizator Sportowy jest spółką w 100% zależną od Skarbu Państwa i działa na rynku ponad 50-lat.

Dowód na to, że Lottoland nie jest legalny w Polsce

Najprościej jest się o tym przekonać samemu (rekomendujemy to rozwiązanie każdemu zainteresowanemu tym tematem), odwiedzając serwis o którym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach naszego serwisu, czyli Rejestr Nielegalnych Domen Hazardowych, który prowadzony jest przez polskie Ministerstwo Finansów. Przypominamy, że rejestr ten ma charakter publiczny i jest dostępny dla każdego Internauty pod adresem internetowym hazard.mf.gov.pl. Zachęcamy do korzystania z niego, gdyż bardzo sprawnie pozwala ustalić, która firma działa w Polsce nielegalnie. Jako, że jest prowadzony na bieżąco przez urzędników polskiego Ministerstwa Finansów jest w 100% wiarygodny.

Screeny jako najlepszy dowód nielegalności Lottoland w Polsce:

lottoland

Lottoland jest chyba swoistym rekordzistą odnośnie liczby wpisów na temat tego brandu w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Całe pięć podstron zawierają wpisy dedykowane do Lottolandu. Ten nielegalny brand przenosi swój serwis na kolejne domeny naturalnie nie zmienia to faktu, że stara się działać w Polsce w sposób nielegalny. Lottoland jest po prostu w naszym kraju całkowicie nielegalny.

Podsumowując, loterie w przeciwieństwie do zakładów bukmacherskich objęte są monopolem Państwa. Firmy takie jak Lottoland starają się wprowadzić osoby zainteresowany uczestnictwem w loteriach w błąd, poprzez wykorzystanie w nazwie Lotto czy też wykorzystując rozpoznawalną twarz „Pana Lotto” Ryszarda Rembiszewskiego. Znana twarz, związana w przeszłości z losowaniami nie czyni Lottolandu legalną firmą w Polsce, wprowadza jedynie graczy w błąd. Część nielegalnych loterii jest w co trudno uwierzyć bukmacherami, gdzie można obstawić wyniki losowania, inne starają się być nielegalnym pośrednikiem. Niemniej wszystkie te pomysły na biznes łączy jeden wspólny mianownik, są w naszym kraju nielegalne. Warto to jeszcze raz przypomnieć loterie są objęte monopolem Państwa i jedynie Totalizator Sportowy dostarcza legalne rozwiązania w tym segmencie działalności hazardowej w Polsce.

Jakie są legalne alternatywy dla Lottoland?

BukmacherBONUSOferta specjalna
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENT500

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Czy Lottoland jest legalny w 2020? Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Czy w 2020 roku będzie można zagrać legalnie online w Lotto w Polsce?

Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik w marcu bieżącego roku potwierdził iż w drugiej połowie 2018 roku uruchomiona zostanie sprzedaż produktów Lotto właśnie poprzez kanał internetowy oraz iż zostanie uruchomione legalne kasyno online. Naszym codziennym obszarem zainteresowania są licencjonowane zakłady bukmacherskie jednak mamy nadzieję, że tym tekstem rozwialiśmy wątpliwości wszystkich, którzy nie wiedzieli czy Lottoland i podobne twory są legalne w naszym kraju. Nie są i absolutnie nie należy w nich uczestniczyć, gdyż może to się wiązać z nieprzyjemnościami np. grzywną.

 

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi