Bet On Games, czyli karcianki w Fortunie

Bet On Games Fortuna
Spis treści
[Rozwiń]

Zastanawiasz się, czym dokładnie są Bet On Games w Fortunie? Jak rozpocząć grę i jakie gry karciane są dostępne? Sprawdziłem jak to działa. W artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i wskazówki, które pozwolą Ci rozpocząć grę.

Co to jest Bet On Games Fortuna?

Na początku wyjaśnię Ci co to jest Fortuna Bet on Games. Są to symulowane gry karciane, które śledzisz na żywo. W grze bierze udział prawdziwy krupier, który wykłada karty na stół. Rozgrywka odbywa się na żywo przez 24 godziny na dobę. W przypadku problemów możesz skontaktować się z krupierem przez czat, który jest dostępny w prawym górnym rogu ekranu. W Bet On Games obstawiasz poszczególne opcje, które mogą pojawić się na stole.

W Fortuna Bet On Games dostępne są trzy gry karciane: Baccarat, Dragon Tiger oraz Poker. Poniżej opisałem zasady każdej z gier, a w dalszej części artykułu znajdziesz informacje jak przebiega rozgrywka oraz jakie są kursy na poszczególne typy.

Menu główne Fortuna Bet On Games

Baccarat to gra karciana która rozgrywa się między graczem i bankierem. Celem gry jest przewidzenie, który układ kart (Gracza czy Bankiera) będzie bliższy liczbie 9. W przypadku jednakowej liczby punktów mamy remis, który również możemy obstawić. 

Dragon Tiger to prosta gra oparta na zasadach popularnej wojny. W grze obstawia się na którą pozycję, Smoka czy Tygrysa zostanie rozdana karta o wyższej wartości. Można typować również remis czyli tzw. wojnę. W tej grze kolor kart nie ma znaczenia, a hierarchia wartości jest następująca: As jest najmłodszą kartą, następnie 2, potem 3, i tak dalej, aż do Króla, który jest kartą najstarszą. 

Poker w Fortunie opiera się na zasadach Texas Holdem. Twoim celem jest wytypowanie, pozycji, która utworzy najwyższy układ z kart własnych i wspólnych. Możesz obstawiać klasyczne układy pokerowe jak i wiele innych zakładów np. Czerwona karta turn czy Karty turn i river w tym samym kolorze. Rozgrywka obejmuje 3 rundy obstawiania, ale nie musisz typować w każdej z nich. Kursy aktualizowane są na bieżąco, w zależności od tego jakie karty pojawią się na stole.

Fortuna Bet on Games - Jak obstawiać gry karciane?

Przetestowałem wszystkie dostępne gry karciane. Muszę przyznać, że opcja z krupierem na żywo jest świetna. Wprawdzie komunikuje się tylko w języku angielskim, ale kto dzisiaj nie zna tego języka. Poniżej opowiem jak obstawiać poszczególne gry oraz jak przebiega sama rozgrywka. 

Aby rozpocząć grę, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować się u bukmachera. Polecam Ci założyć konto wykorzystując Fortuna kod promocyjnym. Po złożeniu konta kliknij baner BET ON GAMES. Znajduje się on na górze strony internetowej bukmachera Fortuna. Po kliknięciu otworzy się menu z wyborem gier. Teraz tylko pozostaje wybranie karcianki w którą chcesz zagrać i możesz rozpoczynać zabawę.

Dragon Tiger - Wojna. Jak grać?

Pierwsza gra, którą omówię to Dragon & Tiger. Opiera się ona na zasadach popularnej “wojny”. Typujesz na którą pozycję: Smoka, czy Tygrysa, zostanie rozdana karta o wyższej wartości, bądź będzie remis (tzw. Wojna).

Przebieg gry.

 • Klikasz BET ON GAMES a następnie Dragon Tiger,
 • Jeśli dołączysz do gry w trakcie rozgrywki musisz poczekać na kolejną rundę. Oczekiwania na rundę trwa maksymalnie kilkanaście sekund,
 • Następnie w lewym dolnym rogu pojawią się kursy i możliwość obstawiania zakładów. Wystarczy, że klikniesz wybrany typ i wybierzesz stawkę, 
 • Z chwilą postawienia zakładu i zamknięciu panelu, dany zakład zostaje potwierdzony i nie można go już zmienić. Potwierdzone zakłady są widoczne na kuponach, które prezentują wszystkie szczegóły czyli typ, stawkę oraz informacje o potencjalnej wygranej,
 • Gdy czas na typowania wybranej rundy będzie dobiegał końca, na ekranie pojawi się zegar, który będzie odliczał czas. Zauważyłem że za każdym razem było to 13 sekund,
 • Następnie Krupier wykłada karty i po chwili mamy rozstrzygnięcie zakładu,
 • Wygrane wypłacane są od razu po zakończonej rozgrywce.
Gra Smok i tygrys

Aby ułatwić Ci typowanie przygotowałem tabelę w której przedstawię wszystkie możliwe zakłady wraz z przykładowymi kursami. Rozegrałem wiele rozgrywek i zauważyłem że kursy w trakcie poszczególnych partii tylko nieznacznie się zmieniły.

TypKurs
Smok2.00
Tygrys2.00
Wojna12.40
Smok nieparzysty2.15
Tygrys nieparzysty2.15
Smok przysty1.86
Tygrys przysty1.86
Smok duży1.90
Tygrys duży1.90
Smok mały 1.89
Tygrys mały1.89
Kursy Fortuna Dragon&Tiger sprawdzone 23.06.2023 o godz. 10:35

Zapewne zauważyłeś że oprócz typowania na Tygrys, Smok i Wojna można obstawiać również inne zakłady takiej jak parzyste, nieparzyste czy duży albo mały. Poniżej krótko omówię każdy z nich:

 • Smok/Tygrys nieparzysty - kartami wygrywającymi w tych zakładach są: A, 3, 5, 9, J, K.
 • Smok/Tygrys przysty - karty wygrywające to: 2, 4, 6, 8, 10, Q.
 • Smok/Tygrys duży - wygrywasz, jeśli zostanie rozdana 8 lub karta wyższa, a przegrywasz w przypadku 6 lub karty niższej.
 • Smok/Tygrys mały - wygrasz, jeśli na Twój typ zostanie rozdana 6 lub karta niższa, a przegrywa w przypadku 8 lub karty wyższej

WAŻNE: Zakłady Smok/Tygrys: nieparzysty, parzysty, duży lub mały przegrywają jeśli rozdana zostanie 7!

Baccarat Fortuna

Kolejna gra, którą opiszę jest Baccarat. Zasady gry nie są skomplikowane. Należy przewidzieć kto (Gracz czy Bankier) zdobędzie karty o łącznej wartości 9 lub będzie najbliżej tej wartości, W trakcie rozgrywki gracze dostają po dwie lub trzy karty.

Karty mają następujące wartości:

 • as ma wartość jeden,
 • karty od 2 do 9 mają wartość zgodną z liczba na karcie,
 • 10, walet, dama, król mają wartość zero.

Teraz czas na samą rozgrywkę. W Fortunie są do wyboru trzy stoły:

 • Grand Baccarat,
 • Speed Baccarat,
 • VIP Baccarat.
Stoły Baccarat Fortuna

Sprawdziłem wszystkie opcje i okazuje się, że różnią się tylko… wyglądem. Innych różnic nie znalazłem. Speed to nie jest szybka gra, a przy stole VIP nie gra się za wyższe stawki. Jak dla mnie, nazwy powinny być bardziej uproszczone choćby najprostsze: Table 1, Table 2 oraz Table 3.

Jak już wybierzesz stół na którym chcesz zagrać to czas na obstawianie. Jak to zrobić?

 • Wybierz typ zakładu z listy która, znajduje się w lewym górnym rogu,
 • Panel zakładów podzielony jest na cztery sekcje: Zakłady główne, Kolory i barwy, Łącznie i Egelite
 • Po wyborze typu zostaje tylko wybranie stawki i kliknięcie OBSTAW ZAKŁAD,
 • Zatwierdzony kupon wyświetli się po prawej stronie ekranu,
 • Gdy czas na obstawienia zakładów dobiegnia końca krupier zacznie dobierać karty,
 • Rozstrzygnięcie zakładu poznasz już po kilkunastu sekundach.
Gra Baccarat

Gra przebiega naprawdę szybko. Krupier cały czas mówi o tym co dzieje się na stole oraz  jakie jest rozstrzygnięcie rozgrywki. Czasem zdarza się, że krupier wychodzi poza ustalone ramy i spontanicznie się wypowiada. Dodając krótkie komentarze lub nawet drobne żarty. Dzięki temu gra staje jest naprawdę naturalna. Można poczuć się jak w prawdziwym kasynie.

Jeśli chodzi o same kursy to przygotowałem tabelę w której przedstawię Ci jak wyglądały one podczas jednej z moich rozgrywek. Poniżej prezentuje kursy na zakłady główne.

Kursy na zakłady główne w Baccarat Fortuna:

TypKurs
Gracz2.07
Bankier2.01
Remis9.74
Para gracza12.44
Para bankiera12.44
Perfect Pairs27.43
Dowolna para6.46
Duża1.49
Mała2.42
Kursy Fortuna Baccarat (sprawdzone 23.06.2023 godz. 12:55)

Rozegrałem kilkanaście rozgrywek i zaobserwowałem, że kursy na typ Gracz i Bankier były cały czas takie sam (Gracz 2.07 - Bankier 2.01). Kursy na inne rynki zmieniały się, ale były to bardzo nieznaczne różnice kursowe.

Na koniec przedstawię Ci jeszcze jakie zakłady znajdziesz w sekcjach Kolory i barwy, Łącznie oraz Egalite.

Kolory i barwyŁącznieEgalite
Więcej czerwonychParzysta graczaRemis 0:0
Więcej czarnychNieparzysta graczaRemis 1:1
Czerwone=czarneParzysta bankierRemis 2:2
Ten sam kolor wszystkich kartNieparzysta bankieraRemis 3:4
Ten sam kolor kart graczaParzysta gracza + bankieraRemis 4:4
Ten sam kolor kart bankieraNieparzysta gracza + bankieraRemis 5:5
Gracz + bankier < 10Remis 6:6
Gracz + bankier > 9Remis 7:7
Remis 8:8
Remis 9:9

Jeśli chcesz przeczytać więcej o zasadach gry Baccart to w zakładce Bet On Games - Przewodnik, znajdziesz szczegółowe przewodnik. Ja obstawiałem tylko zakłady główne.

Fortuna Poker

W Bet On Games Fortuna nie mogło zabraknąć jednej najpopularniejszych gier karcianych na świecie czyli pokera. Jeśli porównany gry karciane dostępne w Fortunie to w pokerze dzieje się zdecydowanie najwięcej. Gra obejmuje, aż 3 rundy obstawiania, ale nie musisz obstawiać w każdej z nich.

Poker Fortuna

Poniżej opiszę Ci jak wygląda przebieg rozgrywki:

 • Pierwsza runda zaczyna się jeszcze przed rozdaniem kart. W lewym dolnym rogu znajdziesz listę zakładów podzielonych na 3 sekcje: zakłady główne, kombinacje oraz kolory i barwy,
 • Po kliknięciu na wybrany typ musisz jeszcze kliknąć przycisk wybierz stawkę i wybrać ile chcesz postawić,
 • Po zatwierdzeniu, kupon pojawi się po prawej stronie ekranu,
 • Gdy czas obstawiania rundy będzie się zbliżał do końca, na ekranie pojawi się informacja wraz z sekundowym odliczaniem, informującym o pozostałym czasie do zakończenia,
 • Następnie krupier rozdaje 12 kart (po 2 karty do każdego z 6 układów) 
 • Rozstrzygnięcie zakładu jest już po chwili.

Przed drugą i trzecią rundą kursy są aktualizowane w zależności od tego jakie karty pojawią się na stole. Niektóre typy przestają być dostępne, z racji tego że stają się niemożliwe.

Sama procedura obstawiania w drugiej i trzeciej rundzie jest taka sama. W lewym dolnym rogu wybierasz typ i później stawkę jaką chcesz postawić. Tak jak wspomniałem wcześniej, nie musisz brać udziału we wszystkich rundach. Jeśli chcesz pominąć, którąś z rozgrywek wystarczy, że nie obstawisz zakładu.

Poniżej tabela w której zabrałem wszystkie dostępne typy w pierwszej rundzie czyli przed rozdaniem kart.

Zakłady główneKombinacjeKolory i barwy
Układ 1TrójkaCzerwone karty wspólne
Układ 2StritCzarne karty wspólne
Układ 3KolorKarty wspólne w tym samym kolorze
Układ 4FullCzerwone karty flopa
Układ 5CzwórkaCzarne karty flopa
Układ 6Strit w kolorzeKarty flopa w tym samym kolorze
Poker królewskiKarty flopa w różnym kolorze
ParaCzerwona karta turn
Dwie paryCzarna karta turn
Karta wysokaCzerwona karta river
Czarna karta river
Karty turn i river w tym samym kolorze
Karty turn i river w różnym kolorze
Zakłady dostępne w Poker Bet On Games Fortuna

Jeśli chodzi o samą grę to oceniam ją pozytywnie, ale znalazłem kilka rzeczy, które mógłby być lepsze. Pierwsza z nich to panel do typowania. Jest przejrzysty, aczkolwiek mógłby być trochę większy. Poza tym brakuje mi opcji fullscreen. Na koniec powiem o samej komunikacji krupiera. Tak jak wspomniałem wcześniej jest to język angielski. Nie miałem problemów ze zrozumieniem komunikatów, ale przeanalizowałem gry karciane u innych bukmacherów i okazuje, że dostępne są stoły gdzie krupier mówi po polsku. Polskie stoły pokera znajdziemy m.in. w STS, Superbet i forBET. O grach karcianych dostępnych u innych bukmacherów przeczytasz w naszym artykule. 

Czy warto obstawiać gry karciane w Fortunie?

Uważam, że warto obstawiać Bet On Games w Fortunie. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla obstawianie tradycyjnych wydarzeń sportowych. Dostęp do gier jest 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Istotne jest również to, że zakłady rozliczane są na bieżąco. Podoba mi się również udział krupiera na żywo, który aktywnie komunikuje się z nami. Jeśli chodzi o minusy gier karcianych to uznałbym brak możliwości wykorzystania bonusów powitalnych Fortuna. No i przydałby sie polski stół pokera, który oferują niektórzy bukmacherzy.

FAQ

Bet On Games to gry karciane na żywo dostępne w Fortunie.

W Fortunie dostępne są trzy gry karciane: Dragon Tiger, Baccarat i Poker.

Niestety, ale bonusów powitalnych Fortuna nie można wykorzystać do obstawiania gier karcianych.