Typy tenis

Typy bukmacherskie tenis

Typy tenis to druga najbardziej oblegana sekcja na stronach legalnych bukmacherów. Czym kierować się w trakcie typowania tenisa? Gdzie odnaleźć wartościowe i darmowe typy tenisa na dziś? Które typy tenis są najchętniej wybierane przez graczy, a które dają największe szanse powodzenia na kuponie? Odpowiedzi na każde z powyższych oraz wiele innych pytań dotyczących typowania tenisa znajdziecie poniżej.

Typy tenis: oferta legalnych bukmacherów

Kluczowe pytanie z perspektywy mniej doświadczonych graczy, stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w zakładach to – gdzie obstawiać typy tenis oraz na co zwrócić uwagę w ofercie bukmachera? Pierwszą kwestią jest to, aby grać tenis typy WYŁĄCZNIE na stronach legalnych bukmacherów z polską licencją gdyż tylko ten sposób jest zgodny z prawem, a gracz nie naraża się na przykre konsekwencje.

Typy bukmacherskie tenis dostępne są na stronie każdego legalnego operatora w Polsce. Ba! Zajmują jedną z najważniejszych pozycji w ofercie zakładów (tuż za piłką nożną), a powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka.

Pozwólcie jednak, że do zalet oraz wad jakimi cechuje się typowanie tenisa powrócimy za moment, a póki co sprawdzimy na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru optymalnego bukmachera pod typy tenis. Są to m.in.:

 • Szeroka oferta zakładów – im więcej pokrywanych turniejów tym łatwiej odnaleźć wartościowe typy tenisowe.
 • Liczba opcji zakładów na mecz – bogata oferta w obrębie poszczególnych meczów ułatwia skuteczne typowanie tenisa.
 • Wysokość kursów – im niższa marża na tenisowe typy tym wyższe kursy i wygrane na kuponach.
 • Jakość sekcji na żywo – tenisowe typy na żywo to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ogranie bukmachera w dłuższej perspektywie.
 • Regularne bonusy tenisowe – mając dostęp do atrakcyjnych promocji gracz może liczyć na regularne zastrzyki darmowych środków w budżecie.

Tenis typy bukmacherskie: najpopularniejsze rodzaje zakładów

Odwiedzając stronę bukmachera po raz pierwszy w życiu i widząc ogrom dostępnych rynków i typów tenisowych można dostać zawrotów głowy. W rzeczywistości szeroka oferta na tenis typy to znakomita wiadomość z perspektywy gracza, gdyż daje mu spore pole manewru.

Fakty są jednak takie, że pomimo tego, iż najlepsi bukmacherzy wystawiają często po kilkadziesiąt opcji kursowych na mecz, to i tak największą popularnością wśród graczy cieszy się kilka rynków. Jakie są najchętniej wybierane tenis typy? Oto kilka przykładów:

 • Zwycięzca meczu
 • Zwycięzca poszczególnych setów
 • Handicap setowy/gemowy
 • Liczba gemów w X secie
 • Liczba setów w meczu
 • Zawodnik wygra X seta i cały mecz
 • Dokładny wynik w meczu/w X secie
 • Zawodnik X wygra przynajmniej jednego seta
 • Set wygrany do zera w meczu

Typy tenis: zakłady długoterminowe

Sporą popularnością wśród graczy cieszą się również tenis typy długoterminowe. Na czym one polegają? To bardzo proste! Zadaniem gracza jest przewidzenie nazwiska triumfatora turnieju, który rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy.

Plusem typowania tenisa w ten właśnie sposób są atrakcyjne kursy na poszczególnych zawodników oraz spore emocje przez cały turniej. Nie obyło się jednak bez wad, a główne niedogodności to konieczność zamrożenia kapitału na dłuższy okres oraz wydarzenia losowe (kontuzja, wycofanie się z turnieju, obniżka formy).

Typowanie tenisa: zakłady na żywo

Z pewnością nie mniej amatorów posiadają tenisowe typy na żywo. Kursy LIVE posiada w swojej ofercie każdy szanujący się bukmacher internetowy, a tenis typy na dziś są kluczowym elementem takiej sekcji. Istnieje spore grono typerów, którzy uważają wręcz, że ogranie bukmachera w ten właśnie sposób jest nieco łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku kursów przedmeczowych. Dlaczego?

Głównie dlatego, że gracz ma wówczas znacznie więcej informacji i wiedzę na temat tak istotnej dla wyniku końcowego dyspozycji dnia poszczególnych tenisistów. Ta w połączeniu ze sporą paczką przydatnych statystyk na żywo oraz transmisjami w darmowych livestreamach sprawia, że takie typowanie tenisa rzeczywiście może okazać się skuteczniejsze i zagwarantować dobrą zabawę przez długi okres.

Typy bukmacherskie tenis: plusy i minusy

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku każdej innej dyscypliny sportowej, tak również typowanie tenisa posiada swoje wady i zalety. Jakie? Zacznijmy od tych drugich.

Główna zaleta jaką posiadają typy na tenis to olbrzymia dostępność. Turnieje tenisowe rozgrywane są niemalże przez 365 dni w roku, dlatego odwiedzając stronę dowolnego bukmachera internetowego gracz może mieć niemalże pewność, że będą tam na niego czekały aktualne typy tenis na dziś, na jutro i jeszcze na następne dni.

I właśnie oferta bukmacherów jest kolejną z zalet typowania tenisa. Najlepsi operatorzy na rynku prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych rynków, bonusów i opcji kursowych, a sam tenis ziemny to jedna z najlepiej opakowanych konkurencji w ofercie operatorów z polską licencją.

Niestety, rozbierając tenis typy na czynniki pierwsze nie obejdzie się bez kilku mankamentów. Przede wszystkim jest to sport indywidualny, a zatem w przeciwieństwie chociażby do piłki nożnej słabsza dyspozycja dnia jest natychmiast wykorzystana przez rywala. Ta uwaga dotyczy w szczególności meczów z udziałem pań, gdzie często nawet zdecydowana faworytka przegrywa ze znaczne słabszą koleżanką.

Drugi minus typowania tenisa to spora podatność na ustawki. Piszemy to z ciężkim sercem, ale niestety tenis nie jest ciągle wolny od nieczystych zagrywek i ustawionych meczów. Dzieje się to m.in. dlatego, że w grę wchodzą gigantyczne kwoty, a ustawienie wyniku meczu lub chociażby konkretnego scenariusza na korcie jest znacznie łatwiejsze, niż ma to miejsce np. w piłce nożnej.

Typy tenisa na dziś: zasady skutecznego typowania

Znając poszczególne rodzaje typów na tenis oraz główne wady i zalety dotyczące typowania tenisa można zabrać się za tworzenie kuponu. Jak to jednak zrobić w taki sposób, aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie? Jak obstawiać tenis? Sprawdzamy!

 • Prestiż turnieju – im większa ranga i pula nagród w turnieju, tym większa szansa, że faworyci nie zawiodą i nie odpadną w pierwszych rundach.
 • Rodzaj nawierzchni – poszczególni zawodnicy mają swoje ulubione nawierzchnie i praktycznie nie ma tenisisty, który równie dobrze czuje się na wszystkich rodzajach kortów.
 • Aktualna forma – jeśli dany zawodnik jest w gazie, to kolejne zwycięstwa przychodzą mu ze sporą łatwością.
 • Historia meczów bezpośrednich – wyniki H2H z lat ubiegłych to spora podpowiedź w kontekście stworzenia zwycięskiego kuponu.
 • Niespodzianki w meczach kobiet – typowanie zwycięstwa underdoga po wysokich kursach w meczach z udziałem pań to dobry pomysł na sporą wygraną. Mecze kobiet są mniej przewidywalne, a wyniki często zaskakują bukmacherów.

Powyższe wskazówki to porady dotyczące samego typowania meczu. Zabierając się jednak za tenis typy warto pamiętać także o kilku innych kwestiach. Przede wszystkim dobrym pomysłem jest rejestracja konta i wpłacenie depozytu u kilku bukmacherów. Gracz otrzymuje dostęp do szerokiej oferty zakładów, ma możliwość typowania tenisa po najwyższych kursach, a do jego dyspozycji jest spora paczka bonusów.

No właśnie, bonusy. Legalni bukmacherzy regularnie organizują atrakcyjne promocje dedykowane specjalnie pod popularny turniej, a gracze mają szansę zgarnąć spory bonus, dzięki któremu ich budżet na dalszą grę stanie się znacznie stabilniejszy.

Typowanie tenisa: najważniejsze turnieje

Planując typowanie tenisa warto znać najważniejsze rozgrywki i turnieje w tenisowym kalendarzu. Ranga, prestiż i pula nagród w danym turnieju ma bowiem gigantyczny wpływ na nastawienie mentalne samych zawodników, a co za tym idzie końcowe rozstrzygnięcia na korcie.

Co prawda mecze tenisowe odbywają się niemalże przez okrągły rok, jednak najlepsi zawodnicy i tak szykują szczyt formy na cztery najważniejsze turnieje nazywane Wielkim Szlemem, w którego skład wchodzą:

 • Australian Open – styczniowy turniej na twardych kortach w Melbourne.
 • French Open – turniej rozgrywany na przełomie maja i czerwca na ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.
 • Wimbledon – czerwcowo/lipcowy turniej rozgrywany na trawiastych kortach w Londynie.
 • US Open – rozgrywany na przełomie sierpnia i września turniej na twardych kortach w Nowym Jorku.

Tenis typy ekspertów: czy warto korzystać?

W Internecie nie brakuje serwisów, w których dostępne są płatne lub darmowe tenisowe typy ekspertów. Czy warto korzystać z wiedzy i doświadczenia innych typerów i powielać ich sugestie na swoich kuponach? I tak, i nie.

Z jednej strony bowiem pomoc dobrego, skutecznego typera może okazać się na wagę złota i zagwarantować graczowi długą serię zwycięskich kuponów. Należy jednak mieć świadomość, że tego typu serwisy bardzo często zakładane są albo przez naciągaczy, albo po prostu przez kiepskich typerów.

W tym pierwszym przypadku tenis typy są zazwyczaj płatne, a ekspert udostępnia swoje sugestie dopiero po otrzymaniu przelewu lub wykupieniu miesięcznej subskrypcji. Z kolei jeśli chodzi o drugi rodzaj “ekspertów” to istnieje spora grupa przeciętnych typerów, którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy świata, a w rzeczywistości ich typy bukmacherskie tenis są mocno przeciętne, a korzystanie z nich może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Darmowe typy tenisa: gdzie szukać?

Gdzie zatem szukać darmowych typów tenisowych, które przy okazji okażą się skuteczne, a korzystanie z nich nie będzie skutkowało błyskawicznym wyzerowaniem budżetu? Nasze doświadczenia w tej kwestii jasno pokazują, że w Internecie nie brakuje serwisów oddających w ręce graczy solidne typy tenisowe i bez fałszywej skromności zaliczamy również siebie do tego grona.

Ekipa typerów serwisu Bukmacher-Legalny od lat analizuje wyniki i typuje rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowych turniejach. Naszą specjalnością są rzecz jasna turnieje pod szyldem Wielkiego Szlema, a najwięcej przyjemności sprawia nam typowanie tenisa w meczach z udziałem Polaków.

Nasze szczęście polega również na tym, że od lat posiadamy zawodników na topowym poziomie. Kilka sezonów wstecz emocjonowaliśmy się typami na tenisa na mecze Agnieszki Radwańskiej oraz Jerzego Janowicza, a ostatnio eksplodował talent Igi Świątek.

Młoda Polka jest aktualnie jedną z najlepszych, a spore grono ekspertów twierdzi, że najlepszą tenisistką na świecie, dlatego tym chętniej bierzemy pod lupę tenis typy bukmacherskie na mecze z jej udziałem. Oczywiście przy okazji staramy się być maksymalnie obiektywni i nie faworyzować Polki, a w efekcie mamy głęboką nadzieję, że będziemy w stanie regularnie dostarczać Wam skuteczne typy na tenis.