Najlepsze zakłady bukmacherskie w Polsce

 

Sytuacja na polskim rynku bukmacherskim

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Co kilka miesięcy do gry i walkę o graczy wchodzi nowa firma i wszystko wskazuje na to, że raczej ten trend się nie zmieni. Obecnie licencję Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i prowadzenie zakładów wzajemnych otrzymało 14 podmiotów. Jako ostatni na liście jest Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, który zezwolenie otrzymał 30 listopada 2018.
Jak więc widać legalnych bukmacherów nam w Polsce przybywa, co oczywiście wpłynie dobrze na polepszenie ofert konkurujących ze sobą firm. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w kolejce po zezwolenia czeka, co najmniej kilka kolejnych, głównie bukmacherów, którzy po wprowadzeniu ustawy hazardowej, postanowili wycofać się z oferowania swoich usług nielegalnie.

Do największych firm z zakładami bukmacherskimi w naszym kraju należą:
1. Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
2. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
3. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
4. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie
5. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
6. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
7. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 

etoto

 

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Rynek bukmacherski istnieje w Polsce już od ponad 20 lat. Oczywiście mowa tutaj o początkach bukmacherki w naszym kraju, która rozpoczynała się od sieci punktów naziemnych. Jednym z pierwszych bukmacherów naziemnych była Fortuna, która wciąż ma szeroką sieć naziemną.
Jednak to wraz z rozwojem Internetu firmy bukmacherskie naprawdę rozwinęły swoje interesy. W sieci stawianie zakładów stało się jeszcze prostsze dzięki szerokiemu dostępowi do serwisów i aplikacji mobilnych.

W tym artykule postaramy się scharakteryzować poszczególne firmy bukmacherskie i wybrać cechy, które wyróżniają je spośród szerokiej już grupy legalnie działających podmiotów. Naszym zdaniem przy wyborze najlepszego bukmachera pod uwagę należy wziąć:
– oferty wydarzeń, które mogą obstawiać gracze,
– bonusy i oferty powitalne,
– promocje bukmacherskie,
– dostępne aplikacje mobilne,
– najlepszą stronę bukmacherską

Być może uda nam się podpowiedzieć Ci, który bukmacher zasługuje na miano najlepszego.

Dostępność wydarzeń do obstawiania

Aby skutecznie pozyskać i utrzymać gracza bukmacherzy muszą zaoferować mu jak najlepszą ofertę wydarzeń i dyscyplin, które będzie mógł obstawiać. A oferta ta jest naprawdę przebogata i to praktycznie u każdego bukmachera w Polsce. Z uwagi na to, że każdy gracz lubi typować różne wydarzenia tak, więc każdy z nas będzie szukał swoich ulubionych typów zakładów. Nie chodzi tylko o dany rodzaj zakładu, ale również o jego dostępność w danej chwili. Czasami bardzo ważny jest tutaj czas pojawienia się zdarzenia na stronie.

Naszym zdaniem najbardziej niezawodni są tutaj bukmacherzy Fortuna i Totolotek, którzy z racji ogromnego doświadczenia na rynku, doskonale opracowali metody aktualizacji swoich ofert na zakłady. Nie oznacza to jednak, że pozostałe firmy pozostają daleko w tyle. Bukmacherzy LVbet, etoto i Forbet również posiadają fajną ofertę do stawiania zakładów.
 

lvbet

 
Szukając dobrej dla nas oferty zakładów zwracajmy uwagę nie tylko na ilość wydarzeń, ale również i liczbę oferowanych zakładów. Niektórzy bukmacherzy internetowi mają dużo dyscyplin, ale tylko kilka zakładów na nie.

Bonusy i oferty powitalne dla nowych graczy

W ofertach powitalnych ważne są przede wszystkim warunki ich przyznania i odebrania, czyli przekazania na konto gracza do wypłaty. Wielu graczy zwraca szczególną uwagę na wysokość bonusu, który mogą otrzymać. Z reguły im wyższy jednak bonus powitalny tym trudniej jest go wypłacić, ponieważ trzeba spełnić trudne warunki obrotu. Warunki obrotu to ilość razy, jaką musimy dany bonus postawić w zakładach sportowych, aby bukmacher mógł nam go przekazać na nasze konto i abyśmy mogli go wypłacić w formie gotówki. Z reguły obrót bonusem powitalnym wynosi od 1 do kilku razy, najczęściej 3 razy.

Oferty powitalne ogólnie możemy podzielić na:
– bonus od pierwszego lub kolejnego depozytu
– freebety, czyli darmowe zakłady
– zakłady bez ryzyka tzn. cashbacki

Najlepsze bonusy od depozytu oferują:
Totolotek – 100% bonus do 1000 zł – warunek obrotu 3 x 2.00 – przyznawany po pierwszym depozycie – dzięki naszej stronie otrzymasz bonus 1111 zł na grę w Totolotku!
Fortuna – 100% bonus do 400 zł – warunek obrotu 4 x 1.90 – przyznawany po obrocie
Forbet – bonus 1200 zł: 100%, 75% i 50% od 3 pierwszych wpłat do 400 zł – warunek obrotu 4 x 1.30 – przyznawany po 1 obrocie
LVbet – 100% bonus do 1500 zł – warunek obrotu 4 x 2.00 – przyznawany po pierwszym i drugim depozycie
Są to bonusy, które naszym zdaniem najłatwiej uzyskać. Najwyższy bonus, który stosunkowo łatwo obrócić w celu wypłacenia oferuje według nas Totolotek. Bonus ten jest przyznawany zaraz po depozycie gracza, więc jest to także na plus dla tego bukmachera.

Darmowy zakład na początku gry

Freebet, bo o takim darmowym zakładzie tutaj mowa, jest przyznawany nowym graczom zaraz po otwarciu nowego konta. Aby go otrzymać, gracz musi bądź nie musi dokonywać wpłaty na konto, tak jak w przypadku bonusu od depozytu. Warunek przyznania freebeta zależy od bukmachera, który go oferuje. Po prostu dostajemy możliwość gry za darmo. Jeżeli nasz zakład bukmacherski z freebeta będzie wygrany, będziemy musieli dokonać obrotu wygranej kwoty.
Większość freebetów dodawana jest do konta gracza po dokonaniu wpłaty na konto u bukmachera.

Freebet jest przyznawany przez podanych bukmacherów:
Totolotek – freebet 25 zł – warunek: co najmniej jedno zdarzenie z kursem min 2,00 i 3-krotny obrót
LVbet – freebet 20 zł – warunek: zakład z co najmniej 3 zdarzeniami i 4-krotny obrót
PZBuk – freebet 50 zł – warunek: zakład wielokrotny z kursem 2.00, brak warunków obrotu

 

pzbuk

 

Zakład bez ryzyka

Cashback to jedna z najbardziej opłacalnych ofert powitalnych na rynku bukmacherskim. Gracz otrzymuje możliwość postawienia pierwszego zakładu za własne środki pieniężne, a jeżeli go nie trafi bukmacher zwróci mu stawkę tego zakładu do określonej kwoty. Jak sama nazwa wskazuje gracz nie ponosi tutaj żadnego ryzyka, ponieważ, mimo iż gra za własne pieniądze i tak otrzyma ich zwrot w przypadku przegranej.
Korzystając z cashbacka warto, więc zagrać za maksymalną kwotę oferowaną do ewentualnego zwrotu, ale także jej nie przekroczyć, bo i tak otrzymamy tylko określony zwrot, nic poza tym.

Najwyższy cashback na rynku oferuje w tej chwili bukmacher Fortuna. Jest to aż 100 zł, ale klikając w link na naszej stronie i rejestrując przez niego konto, otrzymasz cashback aż 120 zł!

Promocje bukmacherskie

O promocjach bukmacherskich możemy mówić w kontekście bonusów i ofert powitalnych, ale również warto wspomnieć tutaj o pozostałych promocjach, które firmy bukmacherskie przygotowują dla swoich graczy.

Naszym zdaniem jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert promocyjnych jest zwrot podatku od obrotu, który powinni płacić legalni bukmacherzy w Polsce, a w rzeczywistości przerzucają go na stronę gracza. Aby jednak ulżyć graczom i chociaż w pewnym stopniu zrekompensować im konieczność gry za 88 zł a nie za pełne 100 zł (przykład) przy 12% podatku, bukmacherzy wymyślają promocje Happy Hours (Happy Hours na skoki w Fortunie) lub promocje, które obowiązują okresowo (Gram Grubo w Totolotku). Warto, więc korzystać z takich ofert, ponieważ chociaż w ten sposób możemy odzyskać część zapłaconego przez nas podatku.

Aplikacje mobilne bukmacherów

Pisząc o aplikacjach mobilnych mamy na myśli oprogramowanie pobierane na nasz telefon, najczęściej z Google Play lub AppStore, ale zdarzają się również opcje pobierania ze stron bukmacherów. Inną opcją dla użytkowników mobilnych jest obstawianie poprzez wersję mobilną strony bukmachera.
Aktualnie większość firm bukmacherskich w Polsce posiada aplikacje mobilne, a te, które jeszcze ich nie oferują z całą pewnością pracują nad jej uruchomieniem. Korzystanie z aplikacji daje graczom przede wszystkim łatwy dostęp do stawiania zakładów bukmacherskich, niemalże z dowolnego miejsca. I chodzi właśnie o mobilność w korzystaniu z aplikacji. Poza tym aplikacje działają znacznie szybciej od zwykłych stron internetowych, co jest niesłychanie ważne w momencie stawiania zakładu, szczególnie jeżeli typujemy mecz na żywo.
Dodatkowo wielką zaletą aplikacji na telefonie jest możliwość ustawienia powiadomień o zbliżających się meczach, ciekawych zakładach lub specjalnych ofertach, które są przygotowywane właśnie dla nas bądź na określone wydarzenie do obstawienia.
Niektóre serwisy bukmacherskie zawierają transmisje live, co jest szczególnie pożądane przez fanów zakładów live. Jeżeli w dobie szybkiego internetu oglądamy seriale na swoich telefonach, to, dlaczego nie moglibyśmy oglądać również meczów na żywo i jednocześnie typować w nich naszych zakładów.

Przyjrzyjmy się teraz najpopularniejszym aplikacjom bukmacherskim dostępnym na rynku.

Aplikacja Totolotka

Z uwagi na bardzo interesującą i kuszącą opcję gry bez podatku, na pierwszy ogień bierzemy aplikację Totolotka. Tak, to właśnie w Totolotku możemy legalnie ominąć płacenie podatku, a właściwie otrzymać bonus w wysokości 6 lub 12%, czyli tyle ile wynosi podatek od zakładów wzajemnych w Polsce. Aby więc grając w aplikacji tego bukmachera otrzymamy powiększone wygrane o 12%. Warunkiem jest postawienie zakładu akumulowanego z min. 3 zdarzeniami, o łącznym kursie min. 2.50. Każde ze zdarzeń musi mieć min. Kurs 1.30. Co ciekawe bonus otrzymamy także grając na stronie mobilnej tego bukmachera.

Poza tym aplikacja Totolotka posiada następujące funkcje:
– zakłady QuickBet – gracz ma możliwość postawienia szybkiego zakładu, generowanego przez filtry oferowane w aplikacji
– Livetracker – informacje o przebiegu meczu są przekazywane na żywo: wyniki, statystyki
– wpłaty i wypłaty środków na konto

Aplikacja nie posiada niestety możliwości oglądania transmisji live, co jest niestety jej minusem. Taką funkcjonalność posiadają apki konkurencji, czyli Fortuny i STS.
Podsumowując, aplikacja mobilna Totolotka jest jedną z najlepszych obecnie na rynku i z uwagi na szybkość i płynność działania oraz możliwość powiększenia wygranych o kwotę zapłaconego przez nas podatku, warto ją wypróbować.

 

totolotek

 

Aplikacja Fortuny

Zakłady bukmacherskie Fortuna przygotowały dla swoich graczy aplikację mobilną zarówno na Androida jak i na iOS. Pozostali użytkownicy innych systemów operacyjnych mogą korzystać z wersji mobilnej strony.
Z aplikacji możemy skorzystać właściwie za darmo, dzięki oferowanemu przez Fortunę zakładowi bez ryzyka – caashback. Tak, obowiązuje on również w wersji mobilnej. Jeżeli więc postawimy nasz pierwszy zakład w aplikacji i będzie on nietrafiony, otrzymamy zwrot do 120 zł. Standardowo Fortuna oferuje cashback w wysokości 100 zł, ale rejestrując swoje konto z linku na naszej stronie, otrzymasz zwrot do 120 zł.
Fortuna zadbała, żeby w jej aplikacji znalazło się równie dużo wydarzeń do typowania jak znajduje się na jej stronie internetowej. Oferta zakładów jest również przebogata i oprócz nawet najniższych lig piłkarskich znajdziemy tutaj również inne dyscypliny, po skoki narciarskie i zakłady specjalne.
Oczywiście w aplikacji znajdziemy opcje dokonywania wpłat i wypłat na konto, co jest dużym ułatwieniem dla graczy.
Do jednych z największych zalet tej apki zaliczamy transmisje live, które sprawią, że obstawianie wydarzeń na żywo będzie czystą przyjemnością.

 

fortuna

 

Aplikacja STS

STS podobnie jak poprzedni dwa bukmacherzy zbudował aplikacje na Androida i iOS. Tę pierwszą pobierzesz jednak ze strony STS, a nie z Google Play. Aplikacja na iOS jest już dostępna w iTunes.
Podobnie jak u większości bukmacherów, użytkownicy pozostałych systemów operacyjnych mogą korzystać wersji mobilnej ich stron.
W apce STS znajdziesz mnóstwo opcji zakładów do obstawienia. Nie widzimy różnicy w ilość wydarzeń sportowych oferowanych na stronie internetowej i aplikacji mobilnej bukmachera.
Wielką zaletą aplikacji tego bukmachera jest oczywiście funkcja cashout. Mamy możliwość wypłacenia postawionych przez nas pieniądzy, jeżeli widzimy, że mecz układa się nie po naszej myśli. To zdecydowanie wyróżnia STS na tle innych bukmacherów, zwłaszcza że cashout jest dostępny także w aplikacji na naszym telefonie.
Podobnie jak w przypadku apki Fortuny, STS także oferuje livestream w swojej aplikacji. To wielka zaleta typowania na telefonie i prawdziwa gratka dla typujących wydarzenia na żywo.
 

Podobne wpisy

Bukmacher Fortuna z 32% wzrostem przychodu kwartał... Jeden z liderów polskiego rynku bukmacherskiego, czyli mająca czeski korzenie Fortuna (wiele lat temu funkcjonująca pod marką Profesjonal) kontynuuje ...
„Oczywisty błąd” jak sądy traktują tego typu błędy... „Oczywisty błąd” jak sądy traktują tego typu błędy popełniane przez bukmacherów. Opracowanie z serwisu prawo.pl dotyczące wyroków w sprawach dotyc...
Hubert przegrywa z Djoko W Paryżu ruszył French Open. Niestety Djoko uświadomił naszemu Hubertowi Hurkaczowi jak wiele jeszcze nauki przed nim. Na dziś przepaść między Novaki...
Bonusowy pressing. Ekstraklasowa promocja Bonusowy pressing. Ekstraklasowa promocja Zasady promocji: • W dniach 18-19.05.2019 postaw 2 kupony o wartości min. 10 zł brutto każdy, zawierające c...
Promocja na Ekstraklasę: do przerwy 3:1 w Fortunie... Promocja na Ekstraklasę: do przerwy 3:1 w Fortunie W weekendowej kolejce Ekstraklasy nie brakuje interesująco zapowiadających się spotka...
Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi