Legalny rynek zakładów bukmacherskich wzrósł w Polsce dwukrotnie

Legalny rynek zakładów bukmacherskich wzrósł z 1,6 mld złotych w 2016 roku do 3,3 mln w roku 2017

Znowelizowane w 2017 roku regulacje prawne odnośnie zakładów bukmacherskich w Polsce przynoszą pozytywne efekty dla budżetu Państwa. Począwszy od kwietnia 2017 roku obowiązują znowelizowane regulacje o grach hazardowych m.in. odnośnie legalnych zakładów bukmacherskich. Wprowadzone zostało blokowanie nielegalnych stron internetowych oferujących zakłady wzajemne, także legalne metody płatności nie mogą współpracować z podmiotami nie posiadającymi stosownej licencji na przyjmowanie zakładów bukmacherskich w Polsce. Od lipca 2017 roku zaczęły także obowiązywać regulacje, które nakładają na dostawców Internetu obowiązek blokowania dostępu do domen umieszczonych na rejestrze zawierającym serwisy, które oferują gry hazardowe niezgodnie z ustawą.

Zgodnie z nowymi regulacjami, polskie Ministerstwo Finansów podejmuje decyzję o wpisie do rejestru w przypadku, kiedy podmiot działający na danej domenie nie posiada zezwolenia na prowadzenie gier hazardowym na terytorium Polski. Następstwem decyzji o wpisaniu do rejestru jest zablokowanie przez providerów Internetu dostępu do takiej domeny w ciągu 48h od momentu pojawienia się w rejestrze.

legalni-bukmacherzy-rynek

Konrad Komarczuk prezes Fortuna online zakłady bukmacherskie przypomniał iż w kwietniu 2017 roku z polskiego rynku wycofało się kilkunastu operatorów, podkreślił także iż mieliśmy do czynienia z dwutorowym zjawiskiem, gracze porzucili grę w podmiotach offshore i przenieśli się do legalnych podmiotów oraz gracze, którzy wcześniej dzielili swój portfel pomiędzy bukmacherów offshore i licencjonowane podmioty bukmacherskie w związku z nowymi regulacjami grają już tylko u legalnych podmiotów bukmacherskich w Polsce. Legalny rynek zakładów bukmacherskich wzrósł 1,6 mld do 3,3 w roku 2017. 

W konsekwencji, dostawcy internetu są zobowiązani do zablokowania dostępu do takiej strony w ciągu 48 godzin od pojawienia się jej w rejestrze. Wprowadzone rozwiązania spowodowały, że przychody wszystkich bukmacherów zarejestrowanych w Polsce wzrosły w 2017 r.

– Z polskiego rynku wycofało się kilkunastu operatorów, a legalny rynek wzrósł dwukrotnie, z 1,6 mld zł w 2016 r., do 3,3 mld zł w 2017 r. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Konrad Komarczuk, prezes Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o.

Przed wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowej udział nielegalnie działających bukmacherów w polskim rynku szacowany był aż na 90 proc

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi