Legalny bukmacher Fortuna odprowadził za rok 2017 ponad 130 mln złotych podatku od gier.

Legalny bukmacher Fortuna
Legalny bukmacher Fortuna zapłacił ponad 130 mln podatku

Fortuna Entertainment Group legalny bukmacher w Polsce zapłaciła do polskiego budżetu 130,26 miliona złotych z tytułu podatku od gier. Zdaniem prezesa Fortuny legalni bukmacherzy w Polsce odprowadzili około 400 mln złotych podatku

Regulacja branży bukmacherskiej w Polsce przynosi korzyści podatkowe Skarbowi Państwa. Przychody legalnego bukmachera Fortuna w Polsce wzrosły rok do roku o 100%. Jest to następstwo zmian w ustawie hazardowej, m.in. zezwoleniu na legalną reklamę dla legalnych bukmacherów. Znacząca część graczy porzuciła szarą strefę i przeniosła się o legalnych bukmacherów.

Z polskiego rynku wycofało się także wielu bukmacherów nieposiadających polskiej licencji, szczególnie podmioty notowane na giełdach unikają problemów prawno-podatkowych w krajach Unii Europejskiej stąd decyzja o opuszczeniu Polski.

Legalny bukmacher Fortuna – zapłacił 130 mln podatku 

Legalny bukmacher Fortuna zapłacił dokładnie 130,26 mln złotych podatku od gier, czyli 140% więcej niż w roku 2016. Prezes Fortuny Konrad Komarczuk szacuje udział rynkowy Fortuny na około 30%, w związku z powyższym legalni bukmacherzy w Polsce zasilili Skarb Państwa kwotą zbliżona do 400 mln złotych z tytułu podatku od gier. Jest 2.5 krotnie więcej niż w minionym roku.

Bukmacher Fortuna w związku z dobrymi wynikami finansowymi planuje dalszy rozwój w sieci sprzedaży w Polsce, systematycznie wzrastać będą także nakłady na reklamę. Aktualnie Fortuna posiada 595 naziemnych punktów sprzedaży. Na koniec roku 2018 planowane jest otwarcie kolejnych 100 lokali. Legalny bukmacher Fortuna jest głównym sponsorem Legii Warszawa, a od niedawna szefostwo firmy wraz z rosnącą popularnością Esportu zdecydowało się sponsorować e-gamingową drużynę AGO Sports.

Fortuna Entertainment Group jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2010 roku. W lutym tego roku akcjonariusze zdecydowali o wycofaniu spółki zarówno z warszawskiej jak i praskiej giełdy. Jest to prawdopodobnie spowodowane niechęcią do upubliczniania wyników finansowych firmy. Jest to jeden z obowiązków spółek notowanych na giełdach. Raporty finansowe czytają dokładnie także konkurenci zatem nie mająca problemów z finansowaniem inwestycji grupa Fortuna zdecydowała się opuścić giełdowe parkiety.

Autor: Arti

 

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi