Legalny bukmacher – Do czego służy Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą?

Dzięki rejestrowi prowadzonemu przez polskie Ministerstwo Finansów szybko sprawdzisz, którzy bukmacherzy to legalni bukmacherzy w Polsce.

Polskie Ministerstwo Finansów wyszło naprzeciwko potrzebom polskich Internautów, którzy mają wątpliwości, którzy bukmacherzy to legalni bukmacherzy. Pod poniższym adresem internetowym uruchomiony został Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z obowiązującą ustawą.

  • hazard.mf.gov.pl

Na stronie ministerstwa zamieszczone zostały także kluczowe fragmenty ustawy regulujące kwestie zakładów bukmacherskich w Polsce. Warto znać kluczowe zapisy ustawy, dlatego zamieszczamy je poniżej.

Fragmenty ustawy:

Zgodnie z art. 5 ust. 1b ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471, z późn. zm.) urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęte monopolem państwa.

Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy o grach hazardowych działalność w zakresie zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet może być prowadzona po uzyskaniu zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o grach hazardowych loterie promocyjne mogą być urządzane na podstawie udzielonego zezwolenia.

Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty niewykonujące monopolu państwa w tym zakresie, które urządzają gry hazardowe przez sieć Internet bez wymaganego zezwolenia.

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia. Wyjątek od tej zasady stanowi art. 89 ust. 5, który stwierdza, że karze pieniężnej nie podlegają uczestnicy loterii promocyjnych, loterii audioteksowych, loterii fantowych i gry bingo fantowe.

W myśl art. 89 ust. 1 pkt 5 i 7 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlegają także dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu udostępniania usług płatniczych na stronach wykorzystujących nazwy domen internetowych wpisanych do Rejestru oraz przedsiębiorca telekomunikacyjny niewywiązujący się z obowiązku blokowania dostępu do stron internetowych wykorzystujących nazwy domen wpisanych do Rejestru.

Zgodnie z art. 107 § 2 ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy (Dz. U. z 2016 r. poz. 2137, z późn. zm.) karze grzywny do 120 stawek dziennych podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej. Zgodnie z art. 109 Kodeksu karnego skarbowego uczestnik w grze hazardowej, urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek.

Jak korzystać z Rejestru, aby wiedzieć, które zakłady bukmacherskie są legalne w polsce?

To naprawdę proste, należy wpisać nazwę bukmachera, którego weryfikacji legalności chcemy dokonać i kliknąć „Wyszukaj”. Na poniższym przykładzie wpisaliśmy „bet-at-home”, zatem bukmachera, który swego czasu był jednym z liderów polskiego rynku. Niestety firma ta działa dzisiaj w Polsce nielegalnie, bez stosownego zezwolenia.

Rejestr jak sama nazwa wskazuje obejmuje wszystkie domeny, które działają niezgodnie z polskim prawem. Legalni bukmacherzy nie są zawarci w rejestrze jedynie firmy, które łamią polskie regulacje prawne. Jak zaprezentowaliśmy na powyższym przykładzie bukmacher Bet-at-home łamie polskie regulacje hazardowe

Bukmacher Bet365 – Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą

Bukmacher Bet365 nie jest nielegalny w Polsce zatem nie został umieszczony w rejestrze. Bukmacher Bet365 nie posiada polskiej licencji w związku z powyższym zablokował dostęp do swojej strony polskim użytkownikom.


Po wpisaniu w oknie przeglądarki internetowej adresu bet365.com zostanie nam wyświetlony poniższy komunikat.

Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony

Nasze usługi lokalizacyjne wykryły, że znajdujesz się w Polsce.

Ze względu na ostatnie zmiany prawne w Twoim kraju, bet365 nie oferuje już swoich usług w Polsce.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie oferować nasze usługi.

Po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod numerem +44 1782 684757 lub drogą emailową na support-pol@customerservices365.com

Jednym zdaniem podsumowania, rejestr prowadzony przez polskie Ministerstwo Finansów obejmuje firmy bukmacherskie, które są nielegalne w Polsce.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi