Jak w 30 sekund sprawdzić, że to legalny bukmacher w Polsce?

legalny bukmacher w Polsce
legalny bukmacher w Polsce

Legalni bukmacherzy. Jak szybko i bez najmniejszych wątpliwości odróżnić bukmachera legalnego od nielegalnego?

Artykuł ten pisany jest pod koniec lutego 2018 roku. W kwietniu minie już rok od czasu wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej, jednak wielu graczy nadal nie potrafi odróżnić legalnego bukmachera w Polsce od nielegalnego bukmachera. W tym krótkim tekście w bardzo przejrzysty sposób zaprezentujemy jak odróżnić legalnego od nielegalnego bukmachera. Jak przekonacie się jest to naprawdę bardzo proste i po zapoznaniu się z naszym krótkim poradnikiem już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to legalny bukmacher w Polsce.

Jak najłatwiej rozpoznać, że to bukmacher legalny?

Zacznijmy od zacytowania kluczowego dla dzisiejszego artykułu fragmentu ustawy hazardowej. Punkt drugi artykułu 15d stanowi co następuje

2. Podmiot urządzający gry hazardowe przez sieć Internet może wykorzystywać do ich urządzania wyłącznie stronę internetową, której krajowa domena najwyższego poziomu jest przypisana do polskich stron internetowych.

Legalni bukmacherzy mają po prostu domeny z końcówką .pl. Przykładowo legalny bukmacher to Fortuna.

Kolejny legalny bukmacher to Forbet

Legalni bukmacherzy to także STS i LVbet.

Jak zatem skonstruowane są domeny nielegalnych bukmacherów?

  • www.betsson.com
  • www25.bet-at-home.com
  • www.unibet.eu
  • pl.unibet.com
  • www.expekt.biz
  • www.betrebels.net
  • eu.betclic.bet

Nielegalni w Polsce bukmacherzy używają domen takich jak .com czy .biz  lub .bet, albo .net czy .eu. Tutaj wachlarz dostępny opcji jest bardzo szeroki, ale nigdy nie używają domen .pl. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na następujący przykład – pl.unibet.com domeną najwyższego rzędu jest .com. Literki „Pl” na początku to jedynie subdomena. Dla uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości po prostu patrzycie jakie literki znajdują się po ostatniej kropce w nazwie głównej domeny. Jeżeli dwie ostatnie literki domeny najwyższego poziomu to .pl. Jest to bukmacher legalny w Polsce.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi