Historia i kwestia legalności bukmachera Bet-at-home w Polsce wiosna 2018 roku

Dlaczego aktualnie (kwiecień 2018) bukmacher Bet-at-home nie jest legalny w naszym kraju.

Kilka zdań na temat historii firmy Bet-at-home

Bukmacher Bet-at-home, popularnie zwany BAH został założony przez dwóch przyjaciół Franza Omera i Jochana Dickingera pod koniec 1999 roku. Założyciele pochodzą z północnej Austrii. Firma od samego początku koncentrowała się głównie na zakładach sportowych, w 2000 roku pod adresem bet-at-home.com uruchomione zostały internetowe zakłady sportowe. Firma w momencie powstania funkcjonowała jako spółka z.o.o. po 4 latach funkcjonowania, po podwyższeniu kapitału została przekształcona w spółkę akcyjną. Począwszy od roku 2009 jest członkiem grupy „BetClic Everest Group”. Warto odnotować iż akcje spółki bet-at-home są notowane na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie. W lutym 2017 roku akcje Bet at home zakłady bukmacherskie zostały włączone do indexu SDAX, czyli indeksu skupiającego akcje 50 małych i średnich spółek.

Dlaczego w kwietniu 2018 roku Bet-at-home jest nielegalny w Polsce

bet-at-home-legalny1

Po zmianie ustawy hazardowej w roku 2017 w Polsce legalne są jedynie podmioty bukmacherskie, które posiadają licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Bet at home zakłady bukmacherskie w momencie pisania tego tekstu (wiosna 2018 roku) takiej licencji nie posiada. Najlepszym potwierdzeniem, że Bet-at-home jest nielegalny w Polsce jest obecność tej firmy w rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie Ministerstwo Finansów. Rejestr ten popularnie, kolokwialnie nazywany jest rejestrem nielegalnych stron hazardowych w Polsce, pełna i poprawna nazwa to Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

bet-at-home-legalny2

Wpisy dotyczące Bet-at-home zajmują już dobre dwie strony, jest to spowodowane tym, że firma stara się kontynuować swoją działalność, łamiąc polskie regulacje i zmienia adres pod którym funkcjonuje strona. Uważny obserwator dostrzeże, że firma zmienia adres z www1, www2, www3, www4 itd. Naturalnie nie zmienia to faktu, że firma Bet-at-home działa w Polsce nielegalnie.

Historyczne zaangażowanie w sponsoring w Polsce

Historycznie firma bet at home zakłady bukmacherskie była bardzo mocno zaangażowana sponsoringowo w polski sport. Była m.in. koszulkowym sponsorem Wisły Kraków, sponsorowała także Turniej Skoków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W innych krajach BAH także był i nadal jest bardzo aktywny na niwie sponsoringowej: główny sponsor występującej w niemieckiej Bundeslidze  Herthy Berlin, partner FS Schalke 04, Austrii Wiedeń czy RCD Mallorka z hiszpańskiej Primera Division. Bukmacher Bet-at-home nie ogranicza się tylko do sponsorowania piłki nożnej sponsoruje także tenis czy piłkę ręczną. W przypadku tenisa jest partnerem turnieju kobiet WTA w Linz czy jako główny sponsor Bet-at-home Cup Kitzbuhel i Bet-at-home Open w Hamburgu. Firma aktywnie wspierała także austriacki oraz bawarski związek tenisowy. Piłka ręczna, jeżeli chodzi o handball zwany dawniej Polsce „szczypiorniakiem” Bet-at-home był oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów EHF w latach 2009-2014, współpracował także sponsoringowo z gigantami klubowego handballa niemieckim Flensburgiem oraz węgierskim Veszprem, a nawet jako sponsor rozgrywek najwyższego rzędu hiszpańskiej ligi piłki ręcznej Ligi ASOBAL.

Podsumowanie

Mimo iż firma Bet-at-home działa na rynku już ponad 15 lat, jest notowana na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie, w minionych latach była bardzo aktywna sponsoringowo jeżeli chodzi o polski sport. W związku z nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce jest nielegalna. Działający w Polsce dostawcy Internetu np. Vecta, Organge, UPC czy Multimedia są zobligowani prawnie do blokowania dostępu do strony. Także polskie firmy zajmujące płatnościami internetowymi przez. dotPay, Przelewy24 nie mogą współpracować z nielegalnymi podmiotami bukmacherskimi w Polsce. Strona bukmachera Bet-at-home została wielokrotnie umieszczone na rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie ministerstwo finansów. BAH to sporo i rozpoznawana w Europie firma, niestety aktualnie nie jest to legalny bukmacher w Polsce.

Więcej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bet-at-home.com – bet at home wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Bet-at-home.com
https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen

Polecamy:

bukmacher
legalni bukmacherzy
legalny bukmacher
fortuna zakłady bukmacherskie
fortuna bukmacher
etoto zakłady bukmacherskie
etoto opinie
milenium zakłady bukmacherskie
milenium bukmacher
sts zakłady bukmacherskie
sts oferta
efortuna
zakłady efortuna
efortuna oferta na dziś

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi