Darmowe bonusy bukmacherskie

Wstęp

Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne chcesz dowiedzieć się wszystkiego o bonusach i promocjach w zakładach bukmacherskich – najlepiej o tych darmowych, rzecz jasna. Na pewno w jakiś sposób zaspokoimy Twoją ciekawość, jednakże na samym początku warto zwrócić się do nowych graczy, którzy nie są jeszcze specjalistami w świecie bukmacherskim.

Dlatego na wstępie wyjaśnimy kwestię legalnych bukmacherów, gdyż ta sprawa jest najważniejsza. Trudno jest niekiedy odróżnić promocje i bonusy w zakładach legalnych od tych nielegalnych.

Legalny bukmacher – po czym go poznać?

Najlepiej po licencji. Aktualnie jest wymóg, aby zakłady posiadały odpowiednie zezwolenie nadane od Ministerstwa Finansów. Legalne zakłady zarejestrowane są w Polsce, więc odprowadzają podatek (w wysokości dwunastu procent) do Skarbu Państwa. Zaostrzenie przepisów zminimalizowało problem nielegalnych bukmacherów w Polsce, jednakże niestety wciąż niektórzy biorą udział w nielegalnych zakładach.

hazard-ministerstwo

Nie jest to zachowanie właściwie, gdyż w takim przypadku należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nieuczciwy gracz zapłaci grzywnę w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego uważamy, że ryzyko jest zbyt dużo i nawet ewentualna wygrana, pomniejszona o podatek, nie jest tego warta.

Warto też wspomnieć, że to z podatków remontuje się miejsca publiczne (szkoły, szpitale, drogi, autostrady). W przypadku legalnych zakładów bukmacherskich, zarejestrowanych na terenie Polski, wspiera się budżet państwa.

W przypadku nielegalnych zakładów bukmacherskich bonusy bukmacherskie nie są nawet brane pod uwagę. Zresztą ich klienci muszą liczyć się z tym, że „wygrane” wcale nie muszą zostać wypłacone. Przecież nikt tego nigdzie nie zgłosi, bo to automatyczne przyznanie się do nieuczciwości i okradania własnego kraju. Dlatego raz na zawsze należy sobie odpuścić takie rodzaje zakładów.

Ustawa hazardowa, o której wspominaliśmy wyżej, ma ulec w niedalekim czasie kolejnej nowelizacji, dlatego jeśli regularnie obstawiasz i funkcjonujesz w bukmacherskim światku, najlepiej jest trzymać rękę na pulsie i co jakiś czas kontrolować sytuację.

fortuna-midbelka

Oferty promocyjne firm bukmacherskich

Organizatorzy zakładów wzajemnych chcą zapewnić swoim graczom jak najlepsze warunki, zniechęcając ich tym samym do zakładów nielegalnych. Legalne firmy bukmacherskie rywalizują także między sobą. Aktualnie na rynku jest ponad dziesięć zakładów legalnych, prześcigają się one w ofertach, tworząc coraz to nowsze bonusy bukmacherskie.
Trzeba tutaj wspomnieć, że bonusy dotyczą bukmacherów internetowych. Dlaczego? Ponieważ zorganizowanie promocji online jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku gry tylko w punktach naziemnych.

Bukmacherzy prześcigają się w promocjach powitalnych, aby ściągnąć na siebie maksymalną uwagę graczy. Wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc jeśli od początku coś poszło nie tak, niesmak pozostaje na długo. Z drugiej strony, jeśli oferta promocyjna przekona klienta do zakładu, być może zostanie już tam na stałe.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Ile zakładów, tyle promocji. Chociaż promocje u bukmacherów wyglądają podobnie, niektórzy z nich oferują inne kwoty bonusów (od 100 PLN nawet do 1000). Możliwy jest do obstawienia tak zwany zakład bez ryzyka, Freebet, darmowy zakład (bonus od depozytu). Czasami wymagany jest kod bonusowy, który trzeba wpisać podczas procesu rejestracji. Czasem wystarczy przy zakładaniu konta po prostu zaznaczyć, że chce się uzyskać bonus.

Jeśli już jesteśmy przy tym, że podczas rejestracji należy zaznaczyć chęć zdobycia bonusu – to dosyć istotne. Przeoczenie tego okienka może spowodować, że prawo do promocji zostanie utracone.

Wszystko zależy od konkretnej oferty promocyjnej, na którą decyduje się nowy gracz. Niekiedy dopóki nie wpłaci się depozytu bonus nie zostanie aktywowany. Od pierwszej wpłaty oblicza się kwotę, która zostanie dodana bonusowo na konta typerów. W takim przypadku można uzyskać nawet 1000 PLN bonusu za pierwszy zakład.
Ważne są obroty gotówki i na pewno trzeba uważać na kursy – chcąc zaoszczędzić, w ramach bonusu może zostać zaproponowany minimalny kurs.

Na zakłady bukmacherskie w różnych formach oferowane są promocje nie wymagające wpłaty. Występują tutaj darmowe zakłady, Cashbacki oraz bonusy lojalnościowe. Bonusy bukmacherskie są zatem bardzo różnorodne. W świecie hazardowym, gdzie konkurencja wciąż rośnie, każdy bukmacher proponuje na zakłady bukmacherskie bonus na start dla nowo zarejestrowanych graczy.

Kod promocyjny Totolotek oraz inne zakłady bukmacherskie

Kilku bukmacherów, na przykład Totolotek, LV BET, forBET i inni na start dodają na konto gracza niewielki bonus 20-30PLN, za który możesz postawić zazwyczaj tylko jeden kupon. Jedni dodają bonus tylko w przypadku spełnienia odpowiednich wymagań jak na przykład LV BET, gdzie należy odpowiednio zarejestrować konto gracza, zaznaczyć zgody marketingowe i wysłać zgłoszenie mailowe. Podobne wymogi wprowadzone są na innych stronach bukmacherskich.
Fortuna zakłady bukmacherskie także posiadają w swojej ofercie bonusy powitalne. Można obstawić zakład bez ryzyka do 130 PLN.

STS zakłady bukmacherskie i ich Freebet

W tym zakładzie są aż 3 bonusy bukmacherskie, w tym niekoniecznie te związane z samym początkiem gry. Jednakże darmowym bonusem w STS z pewnością będzie ich Freebet w wysokości 30 PLN. W tym celu należy skorzystać z kodu bonusowego MAXBONUS.

Totolotek bonus

Darmowe bonusy bukmacherskie
I ten zakład bukmacherski oferuje promocje w postaci Freebetu. Nawet podniesiono trochę kwotę – z 20 na 30 PLN. Wymagany jest za to czterokrotny obrót takim depozytem, przy kursie 2.0, a typów musi być minimalnie 3.

Oferta bonusowa LVbet

Jeśli wpiszemy w odpowiednie miejsce kod promocyjny LVbet przyzna graczowi 30 PLN bez depozytu. Kod brzmi VIPLB. Można też wysłać maila z prośbą o otrzymanie darmowych środków.

PZBuk bukmacher

W zakładzie PZBuk na nowych członków czeka Freebet w wysokości 50 PLN. Nie jest źle, gdyż zazwyczaj akurat ten bonus wynosi około 20 PLN. Bukmacher ten przewiduje również inne bonusy, takie jak Kombodoładowanie lub program lojalnościowy.

Darmowe bonusy bukmacherskie

Dlaczego bukmacherzy wprowadzają darmowe bonusy?

To proste – aby przyciągnąć klientów i pokazać im na czym polegają zakłady wzajemne. Dlatego też na początek bukmacherzy proponują bonus bez potrzeby wpłacania środków własnych, czyli tak zwany bonus bez depozytu. Jest to pewnego rodzaju ukłon w stronę klientów: “Sprawdź nas, a nie pożałujesz”. Oferty zazwyczaj są kuszące, jednak nie zawsze bonus pozwoli nam na sprawdzenie całego serwisu, co jednak zmusza do wpłacenia depozytu.

Bukmacher bonus zawsze stosuje jako pewnego rodzaju wabik dla nowego klienta, każda nowa rejestracja jest na wagę złota, zatem bukmacher bonus na start dodaje dosyć często. Jest to inwestycja w przyszłość serwisu. Klienci zwabieni darmowym bonusem zazwyczaj zostają chociaż na trochę, co pozwala zarobić bukmacherowi chociaż w minimalnym stopniu. Gracz, chcąc sprawdzić wszystkie opcje gry jakie proponuje bukmacher, wpłaca depozyt. Po odebraniu Freebetu na start, zazwyczaj proponowany jest bonus powitalny. Są to już wysokie bonusy, jednak wymogi obrotu również zwiększają się.

Ta opcja jest bardzo korzystna dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z bukmacherką i nie znają jeszcze zasad obowiązujących w serwisach. Stawiając nawet jeden kupon będziesz w stanie sprawdzić jak wygląda oferta, czy wszystko jest widoczne i przejrzyste. Czy szybko udało Ci się wytypować kupon? Czy możliwe do obstawienia mecze były klarownie przedstawione? Jeśli napotkałeś problem, czy obsługa Klienta była w stanie natychmiast Ci pomóc? Taki początek w serwisie jest bardzo ważny, ponieważ czasami można już na tym etapie wyrobić sobie wstępną opinię na temat bukmachera.

Również gracze, którzy zmuszeni zostali do przeniesienia się od bukmacherów zarejestrowanych w innych krajach (czyli już teraz nielegalnych), muszą „nauczyć się” polskich regulacji. Gracz, otrzymując bonus bez depozytu, może w ten sposób zobaczyć jak działa dany bukmacher, jakie posiada oferty promocyjne oraz czy spełnia oczekiwania wymagającego już gracza. Dla niektórych najważniejsze są bonusy, inni zaś chcą aby w ofercie bukmachera znalazły się ich ulubione spotkania.

Jako gracz musisz pamiętać, iż promocje u bukmacherów nie są do końca darmowe. Każdy bonus, jaki otrzymasz, zazwyczaj podlega obrotowi po wymaganym przez promocje kursie. Czasami graniczy z cudem, aby móc wypłacić wygraną, jednak nie jest to niemożliwe. Często, aby móc otrzymać taki „darmowy” bonus, należy dokonać wpłaty i postawić kupony z wysokim kursem, wówczas będziesz kwalifikować się do skorzystania z darmowego zakładu lub odebrania Cashbacku w przypadku przegranej.

Darmowe bonusy bukmacherskie

Ktoś mógłby zapytać, dlaczego dostając darmowy bonus muszę dokonać obrotu, a nie mogę od razu zlecić wypłaty. W większości przypadków każdy taki „darmowy” bonus należy obrócić, co nie do końca jest zrozumiałe dla graczy. Pamiętaj jednak, że nie ma darmowych premii, zawsze jest haczyk, który utrudni Ci wypłatę środków.
Przecież bukmacherowi zależy na tym, żebyś grał jak najdłużej i w rezultacie zostawił swoją wygraną w grze.
Zauważ, że gra ma na celu jedynie rozrywkę, nie może to być sposób na zarabianie pieniędzy. Zatem nikt nie zakłada, że zgłosisz się po odebranie darmowego bonusu tylko w celu jego wypłacenia.

Cashback bukmacher może też zapewnić!

Uczciwym dla gracza, darmowym bonusem, jest tak zwany Cashback. Jest to zwrot przegranego kuponu lub, jak kto woli, możliwość odegrania się. Jest on zazwyczaj dodawany jako bonus, zatem znowu podlega obrotowi przed przekwalifikowaniem na środki własne. Cashback bukmacher proponuje zazwyczaj w zakładach, gdzie nie jest łatwo go uzyskać, ale przecież nie postawisz specjalnie kuponu, który wiesz, że będzie przegrany tylko po to, aby otrzymać zwrot w postaci bonusu.
To mimo wszystko dobra opcja dla początkujących graczy, którzy nie muszą się obawiać, że w przypadku słabej orientacji w wydarzeniach sportowych będą stratni.

Na zakłady bukmacherskie bonusy są proponowane najczęściej zgodnie z obowiązującymi promocjami na rynku, jednak nie zawsze. Istnieją odstępstwa, kiedy to bukmacher, sam od siebie, dodaje bonus w ramach podziękowania za Twoją aktywność. Jeśli jesteś już stałym bywalcem bukmacherzy bonusy dodają jako premie lojalnościowe.

Programy lojalnościowe

Czy są one darmowe? Z jednej strony jest to coś ekstra, gratis, jednak ile należy wpłacić, aby taką premię dostać? Jest to rozpatrywane najczęściej indywidualnie. Jeden bukmacher dodaje bonus graczowi, który jest po prostu aktywny, inni zaś bonusy dodają tylko tym, którzy przegrywają. Wpłacaj tutaj, jak dużo przegrasz, coś od nas otrzymasz – myśli bukmacher.

To nie jest budujące podejście, jednak nikt nie obiecuje, że grając w zakłady bukmacherskie bonus będzie dostępny po każdej wpłacie. Jest to w jakimś stopniu rekompensata za poniesioną porażkę w grze, jednak jest to również kolejny wabik, który potrafi doprowadzić gracza do uzależnienia od hazardu. Tego typu bonusy bukmacherskie zachęcają Cię do wpłacania kolejnych depozytów i kolejnego obrotu.

Ostrożność popłaca

Dlatego ważne jest, aby ustanowić na koncie gracza limity na grę (czas gry/kwota stawek). Pozwoli to na utrzymanie gry na poziomie zdrowego rozsądku, sam najlepiej wiesz, na ile Cię stać. Problemem jest zbyt duże podnoszenie stawki i oczekiwanie ogromnych wygranych – można wtedy sporo stracić. Lepiej jest nastawić się na mniejszą wygraną.
Jeśli zauważysz, że tracisz kontrolę, skorzystaj z proponowanego w serwisach samowykluczenia na czas określony. Jest to dobra opcja, aby odpocząć i nabrać dystansu.

To tylko gra i ma służyć rozrywce, dlatego jeśli Ty i Twoje otoczenie zauważyliście zmiany w zachowaniu (na gorsze) i wynikają one z gry, należy zrobić sobie przerwę. Jeśli nad problemem nie ma już kontroli, warto zwrócić się do najbliższego Ośrodka Leczenia Uzależnień – tam na pewno pomogą w wyjściu z nałogu.

Nie ma co się oszukiwać, najlepsze promocje skierowane są do nowych graczy, gdyż zakłady bukmacherskie chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. Niestety, darmowe zawieranie zakładów to tylko iluzja, gdyż bukmacher ma na celu zarobek, więc nie rozdaje swoich pieniędzy na prawo i lewo.
Dlatego należy zwrócić uwagę, ile obrotów pierwszego depozytu (tego „bonusowego”, danego od bukmachera) należy wykonać.

Aby rozwiać wszelkie swoje wątpliwości, najlepiej jest dobrze wczytać się w regulamin danego zakładu bukmacherskiego. Są one dostępne na stronach internetowych bukmacherów. Nie ma lepszego źródła wiedzy na temat, jak promocje bukmacherskie wyglądają naprawdę – doczytać można o wszelkich haczykach, wymogach i ograniczeniach.
Urządzenie zakładów wzajemnych to wcale nie jest taka prosta sprawa, a bukmacher chce zarobić. Stąd tyle kruczków i wymagań.

W regulaminach dany zakład bukmacherski określany jest zazwyczaj jako organizator promocji. Ma on prawo do wycofania konkretnych bonusów lub promocji w każdej chwili, nie musi podawać nawet przyczyny. Często już przy samej organizacji, promocje na zakłady wzajemne mają określony czas trwania.

Kilka ważnych słów na koniec

Graj odpowiedzialnie, jeśli już masz zamiar. Dobrze poznaj ofertę wybranego zakładu bukmacherskiego, nim cokolwiek tam obstawisz. Zastanów się nad swoimi finansami przed rozpoczęciem gry – nigdy nie poświęcaj budżetu domowego na bukmacherkę. Pamiętaj że to tylko gra.

Na zakłady bukmacherskie promocje nie wymagające wpłaty są oferowane w różnych formach. Występują tutaj darmowe zakłady, Cashbacki oraz bonusy lojalnościowe. Bonusy bukmacherskie są zatem bardzo różnorodne. W świecie hazardowym, gdzie konkurencja wciąż rośnie, każdy bukmacher proponuje na zakłady bukmacherskie bonus na start dla nowo zarejestrowanych graczy.

Kilku bukmacherów, na przykład Totolotek, LV BET, forBET i inni na start dodają na konto gracza niewielki bonus 20-30PLN, za który możesz postawić zazwyczaj tylko jeden kupon. Jedni dodają bonus tylko w przypadku spełnienia odpowiednich wymagań jak na przykład LV BET, gdzie należy odpowiednio zarejestrować konto gracza, zaznaczyć zgody marketingowe i wysłać zgłoszenie mailowe. Podobne wymogi wprowadzone są na innych stronach bukmacherskich.

Bukmacherzy prześcigają się w promocjach powitalnych, aby ściągnąć na siebie maksymalną uwagę graczy. Wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc jeśli od początku coś poszło nie tak, niesmak pozostaje na długo. Dlatego też na początek bukmacherzy proponują bonus bez potrzeby wpłacania środków własnych. Jest to pewnego rodzaju ukłon w stronę klientów “Sprawdź nas, a nie pożałujesz”. Oferty zazwyczaj są kuszące, jednak nie zawsze bonus pozwoli nam na sprawdzenie całego serwisu, co jednak zmusza do wpłacenia depozytu.

Bukmacher bonus zawsze stosuje jako pewnego rodzaju wabik dla nowego klienta, każda nowa rejestracja jest na wagę złota, zatem bukmacher bonus na start dodaje dosyć często. Jest to inwestycja w przyszłość serwisu. Klienci zwabieni darmowym bonusem zazwyczaj zostają chociaż na trochę, co pozwala zarobić bukmacherowi chociaż w minimalnym stopniu. Gracz chcąc sprawdzić wszystkie opcje gry jakie proponuje bukmacher wpłaca depozyt. Po odebraniu freebetu na start, zazwyczaj proponowany jest bonus powitalny. Są to już wysokie bonusy, jednak wymogi obrotu również zwiększają się.

Ta opcja jest bardzo korzystna dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z bukmacherką i nie znają jeszcze zasad obowiązujących w serwisach. Stawiając nawet jeden kupon będziesz w stanie sprawdzić jak wygląda oferta, czy wszystko jest widoczne i przejrzyste. Czy szybko udało Ci się wytypować kupon? Jeśli napotkałeś problem, czy obsługa Klienta była w stanie natychmiast Ci pomóc? Taki początek w serwisie jest bardzo ważny, ponieważ czasami można już na tym etapie wyrobić sobie wstępną opinię na temat bukmachera.

Również gracze, którzy zmuszeni zostali do przeniesienia się od bukmacherów zarejestrowanych w innych krajach, muszą „nauczyć się” polskich regulacji. Gracz, otrzymując bonus bez depozytu, może w ten sposób zobaczyć jak działa dany bukmacher, jakie posiada oferty promocyjne oraz czy spełnia oczekiwania wymagającego już gracza. Dla niektórych najważniejsze są bonusy, inni zaś chcą aby w ofercie bukmachera znalazły się ich ulubione spotkania.

Jako gracz musisz pamiętać, iż promocje u bukmacherów nie są do końca darmowe. Każdy bonus jaki otrzymasz, zazwyczaj podlega obrotowi po wymaganym przez promocje kursie. Czasami graniczy z cudem, aby móc wypłacić wygraną, jednak nie jest to niemożliwe. Często, aby móc otrzymać taki „darmowy” bonus, należy dokonać wpłaty i postawić kupony z wysokim kursem, wówczas będziesz kwalifikować się do skorzystania z darmowego zakładu lub odebrania Cashbacku w przypadku przegranej.

Ktoś mógłby zapytać, dlaczego dostając darmowy bonus muszę dokonać obrotu, a nie mogę od razu zlecić wypłaty. W większości przypadków każdy taki „darmowy” bonus należy obrócić, co nie do końca jest zrozumiałe dla graczy. Pamiętaj jednak, że nie ma darmowych premii, zawsze jest haczyk, który utrudni Ci wypłatę środków. Przecież bukmacherowi zależy na tym, żebyś grał jak najdłużej i w rezultacie zostawił swoją wygraną w grze. Zauważ, że gra ma na celu jedynie rozrywkę, nie może to być sposób na zarabianie pieniędzy. Zatem nikt nie zakłada, że zgłosisz się po odebranie darmowego bonusu tylko w celu jego wypłacenia.

Uczciwym dla gracza, darmowym bonusem jest tak zwany Cashback. Jest to zwrot przegranego kuponu lub jak kto woli, możliwość odegrania się. Jest on zazwyczaj dodawany jako bonus, zatem znowu podlega obrotowi przed przekwalifikowaniem na środki własne. Cashback bukmacher proponuje zazwyczaj w zakładach, gdzie nie jest łatwo go uzyskać, ale przecież nie postawisz specjalnie kuponu, który wiesz, że będzie przegrany tylko po to, aby otrzymać zwrot w postaci bonusu.

Na zakłady bukmacherskie bonusy są proponowane najczęściej zgodnie z obowiązującymi promocjami na rynku, jednak nie zawsze. Istnieją odstępstwa, kiedy to bukmacher, sam od siebie, dodaje bonus w ramach podziękowania za Twoją aktywność. Jeśli jesteś już stałym bywalcem bukmacherzy bonusy dodają jako premie lojalnościowe.

Czy są one darmowe? Z jednej strony jest to coś ekstra, gratis, jednak ile należy wpłacić, aby taką premię dostać? Jest to rozpatrywane najczęściej indywidualnie. Jeden bukmacher dodaje bonus graczowi, który jest po prostu aktywny, inni zaś bonusy dodają tylko tym, którzy przegrywają. Wpłacaj tutaj, jak dużo przegrasz coś od nas otrzymasz – myśli bukmacher.

To nie jest budujące podejście, jednak nikt nie obiecuje, że grając w zakłady bukmacherskie bonus będzie dostępny po każdej wpłacie. Jest to w jakimś stopniu rekompensata za poniesioną porażkę w grze, jednak jest to również kolejny wabik, który potrafi doprowadzić gracza do uzależnienia od hazardu. Tego rodzaju bonusy zachęcają Cię do wpłacania kolejnych depozytów.

Dlatego ważne jest, aby ustanowić na koncie gracza limity na grę (czas gry/kwota stawek). Pozwoli to na utrzymanie gry na poziomie zdrowego rozsądku, sam najlepiej wiesz na ile Cię stać. Jeśli zauważysz, że tracisz kontrolę skorzystaj z proponowanego w serwisach samowykluczenia na czas określony. Jest to dobra opcja, aby odpocząć i nabrać dystansu. To tylko gra i ma służyć rozrywce.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi