24.11.2019 Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia Typy Bukmacherskie Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia analiza i typy bukmacherskie

Rozpoczynamy rewanże w polskiej lidze! W niedzielę czekają nas dwa starcia w PKO BP Ekstraklasie i w obydwu faworytem są gospodarze. Rzadko się zdarza, że na naszym krajowym podwórku bez zastanowienia można wskazać zwycięzcę. O 15:00 w Białymstoku na stadionie przy ul. Słonecznej Jagiellonia podejmie Arkę Gdynia. Mimo wyników tych drużyn z ostatniej kolejki (Jagiellonia przegrała w Gliwicach z Piastem, a Arka pokonała w Krakowie Wisłę) to Jaga będzie stroną faworyzowaną. Goście natomiast jak to się mówi – mogą, ale nie muszą.

Arkowcy odbili się od dna i opuścili ostatnie miejsce w lidze dzięki wygranej przy Reymonta. Nie oznacza to jednak nagłego zrywu i marszu w górę tabeli, co to to nie. Wszak ograli tylko 1:0 drużynę, która obecnie jest w największym kryzysie z całej stawki. Myślę, że nie jest to powalający wynik. Ponadto Arce zostało pięć spotkań do końca roku i tylko jeden z rywali znajduje się w ich zasięgu – Korona Kielce. Prawdopodobnie najbardziej skupią się na tym meczu, pozostałe spychając na dalszy plan.

Analiza spotkania

Jagiellonia ostatnimi czasy gra w kratkę, więc po porażce z Piastem teraz czas na zwycięstwo. A tak poważnie, to piłkarze z Białegostoku mieli, odwrotnie niż Arka, przeciwnika, który jest w formie. Dodatkowo aktualny mistrz Polski jest obok Wisły Płock najlepszym zespołem na własnym terenie, więc strata punktów w Gliwicach wstydu nie przynosi. Wcześniejszą porażkę zawodnicy Michała Probierza ponieśli w Płocku, więc nałożyły im się dwa trudne wyjazdy z rzędu, co może ich lekko usprawiedliwiać. Teraz przyszedł jednak czas na odrobienie punktów i mecz na własnym boisku
z taką drużyną jak Arka jest do tego wyśmienitą okazją.


Obie drużyny zmierzyły się już ze sobą na otwarcie sezonu w 1. kolejce Ekstraklasy. W Gdyni górą zdecydowanie byli gracze Ireneusza Mamrota, którzy wygrali bardzo pewnie 3:0. Pokazali tym samym ile dzieli oba zespoły i ten trend potwierdził się w dalszej części rozgrywek. Wtedy gdynian prowadził co prawda inny trener – Jacek Zieliński, ale nawet po zmianie szkoleniowca wyniki nie uległy poprawie. Arka ma po prostu zbyt mało jakościowych zawodników, żeby móc równać do najlepszych w lidze, a do nich bez dwóch zdań należy Jaga. Żółto-Niebiescy powinni raczej skupić się na walce o utrzymanie i do tego celu dążyć.

Nasze typy

Podsumowując, obie drużyny walczą o zupełnie odmienne cele, a większe szanse w bezpośrednim zwarciu mają gracze z Białegostoku. Jeśli Jagiellonia nie chce pozwolić odjechać czołówce, komplet punktów w niedzielnym meczu to absolutny mus. Arka z pewnością nie odda łatwo punktów, ale tym razem jestem przekonany, że to nie wystarczy.

Typ na mecz:

1 Jagiellonia – 1.75 (forBET)

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi